Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shyhrete Behluli - Nanes  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  60

Këngë e albumit:

"O Zot Faleminderit"

Këngë e albumit:

"Hite Ne Vite"

Këngë e albumit:

"Pse"

Komente

4 🔥

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+00:00Per dhimbjen me te vogel emrin ta kam thirr. Asnjiher nuk deshta me te than lamtumir, nanë oh nanë.
Me lot ne sy m'percolle ne rruget e jetes. per mu nje cop zemre e ndave prej vetes, nanë oh nanë.

Ah sa netë kan kalu, ti si mbylle syt per mu. Askush ne botë si ti s'duhet, c'ka ndjen zemra me fjal s'thuhet.

Zoti te bani drit per qellin dhe token. Nje ofsham e jotja mrapsht e kthen krejt boten, nanë oh nanë.
N'ket jet kalimtare gjithçka ndryshohet, dashunija jote s'humbet as s'fitohet, nanë oh nanë.

Ah sa netë kan kalu, ti si mbylle syt per mu. Askush ne botë si ti s'duhet, c'ka ndjen zemra me fjal s'thuhet.

Ti nga gjith krijesat je ma i bukri emer. Ti sme me do me fjal ti me do veç me zemer, nanë oh nanë.
Edhe kur ste kam un jetoj me ty, ty askush ne jet borxhin s'ta ka kthy, nanë oh nanë.

Ah sa netë kan kalu, ti si mbylle syt per mu. Askush ne botë si ti sduhet, qka ndjen zemra me fjal s'thuhet.


Ky tekst u dërgua nga  valbona
Më Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet