Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shyhrete Behluli & Engjellusha Salihu - Deshti Fati

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Deshti Fati".
3. Video është e këngës "Deshti Fati", por nuk këndohet nga Shyhrete Behluli & Engjellusha Salihu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shyhrete Behluli & Engjellusha Salihu - Deshti Fati  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  33

Këngë e albumit:

"Nuse Jo Mahi"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Engjëllusha Salihu

08/03/2017

2017-03-08T21:30:09+00:00Tash sa vjet
ne shpirt nje dhimbje
e kam mbajt.
Nuk pat dit qe
nuk jam vra me fjal.
E kam qa sa shum un kam qa,
zoti sme bekoj me u ba nan.
Neteve te ftofta n'jetimore,
nuk pat kush me m'bajt per dore.
Shum kam dasht
me ni eren e nanes,
me m'zan gjumin me tregim te pralles.
Deshti fati, neve na gezoj
vuajtja dhe loti per ne mbaroj.

U bana nan jote,
u bana bija jote.
Krejt gezimet e ksaj bote
u banen tonat.
U bana bija jote,
u bana nana jote.
Krejt gezimet e ksaj bote
u banen tonat.

Sa her folshin nanat
per femij,
ni ofsham
ma dalke frym ngji.
E me vete un gjithmon mendojsha,
tkisha fmi ditlindjen tja festojsha.
Isha e semur e ftohur
sme dha kush nje plas per tu ngrohu,
Me lejshin faj per cdo sherr qe u bojke,
nuk e kisha nanen qe me mbrojke.
Deshti fati neve na gezoj,
vujtjen dhe loti per ne mbaroj.

U bana nan jote,
u bana bija jote.
Krejt gezimet e ksaj bote
u banen tona.
U bana bija jote,
u bana nana jote.
Krejt gezimet e ksaj bote
u banen tonat.


Ky tekst u dërgua nga Selalina0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet