A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Shyhrete Behluli - Je E Vetmja


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  15

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

08/03/2019

2019-03-08T16:00:00

Music & Arrangement:

Miti Geci


Je e vetmja n'ketë dynja
dy si ti kërkush s'i ka
Nuk ka tjetër nanë si ti
knaqna erën kur ta nij

Një tub fëmijë nanë na kë rrit
pa u lodhë, pa u merzit
Tanve gajlen tu naj mbajt
para kohe shpirt je plakë

Oh tanve gajlen tu naj mbajt
para kohe shpirt je plakë

2x
Loqka jemë, zemra jemë
vendin tanë kërkush se nxën
Kush mos t'vetë sa vjetë i kë
Per mu je gjithmonë e re

Sa jam kan e re, moj nanë
nuk kam mujt aq shpesh më t'ardhë
Tash e vet jam ba me fëmijë
tana dertet ma mirë ti di

Çdo mëngjes, zanin ta nij
Najherë m'dokesh qe sje mirë
Sa herë të ves "Qysh je moj nanë?"
Një herë "keq" sdite më m'thanë

Oh sa herë të ves "Qysh je moj nanë?"
Një herë "keq" sdite më m'thanë

2x
Loqka jemë, zemra jemë
vendin tanë kërkush se nxën
Kush mos t'vetë sa vjetë i kë
Per mu je gjithmonë e re

Nanë prej tejë shumë kem lyp
edhë fëmijët ti mi ke rritë
Eshtë veshtirë hallkut më t'dal
In sha Allah naj bënë hallal

Oh eshtë vështir hallkut më t'dal
In sha Allah naj bënë hallal

2x
Loqka jemë, zemra jemë
vendin tanë kërkush se nxën
Kush mos t'vetë sa vjetë i kë
Per mu je gjithmonë e re

Oh kush mos t'vetë sa vjet i kë
per mu je gjithmonë e re


Lyrics submited by A.M Lyricse-Cards (2)

2019-03-10 11:13:06
Nanë na kë rrit
pa u lodhë, pa u merzit
Tanve gajlen tu naj mbajt
para kohe shpirt je plakë
2019-03-08 22:13:29
Je e vetmja n'këtë dynja
Dy si ti kërkush s'i ka
Nuk ka tjetër nanë si ti
Knaqna erën kur ta nij

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019