Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shyhrete Behluli & Engji - Qikat Beqare

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qikat Beqare".
3. Video është e këngës "Qikat Beqare", por nuk këndohet nga Shyhrete Behluli & Engji.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shyhrete Behluli & Engji - Qikat Beqare  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  13

Komente

Asnjë Koment

11/12/2019

2019-12-11T14:00:01+00:00[Shyhretja:]
Ah moj bijë t'kemi msu keq
Po qohesh kur po don vet
Si te nana s'ki me gjetë
Te burri është tjetër jetë.

[Engji:]
Ti moj nanë mos u mërzit
Jam beqare dhe naj ditë
Shpejt vjen koha me u martu
Boll oj nanë kam me punu.

[REF.:]
Sot qikë e lazdrume
Nesër e martume
Nuk është si te nana
Ndryshe janë shumë gjana.
Sot qikë e lazdrume
Nesër e martume
Nuk është si te nana
Ndryshe janë shumë gjana.

[Shyhretja:]
Nuk po din 1 çaj me qitë
Shumë oj bijë ti je halit
N'derë të huj është adet
Prej nuses lypin hyzmet.

[Engji:]
Tona punët unë di mi ba
Po te ti po boj sefa
Mu martu dita kur vjen
Për të mirë kam mu përmen.

[REF.:]
Sot qikë e lazdrume
Nesër e martume
Nuk është si te nana
Ndryshe janë shumë gjana.
Sot qikë e lazdrume
Nesër e martume
Nuk është si te nana
Ndryshe janë shumë gjana.

[Shyhretja:]
Duhet nusja me punu
Se thojnë nana se ka msu
Kohë e vjetër kohë e re
Gzohet vjehrra ka marrë re.

[Engji:]
Mos u bon marak moj nanë
E di çdo fjalë që m'ke thanë
Kanë me t'thanë o krejt 1 ditë
Lumja ti o për këtë qikë.

[REF.:]
Sot qikë e lazdrume
Nesër e martume
Nuk është si te nana
Ndryshe janë shumë gjana.
Sot qikë e lazdrume
Nesër e martume
Nuk është si te nana
Ndryshe janë shumë gjana.


Ky tekst u dërgua nga Nuhi Shala16

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet