Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sidrit Bejleri - Mall Per Vendlindjen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  16

Sa herë kthehem n'qytetin tim
Lule loti nga malli në sy më mbijnë
Flas për gjithçka e flas pa pushim
Me gjuhën që dhe zogjtë, në pemë ma dinë

Sa herë unë n'vendlindje kthehem
Fëmininë, rininë filloj t'kërkoj
Me mall në krahët e saj unë prehem
I lumtun si at'herë me të udhëtoj

Melodinë e parë ma mësoi vendlindja
Me za bylbyli e me tinguj jete
Kangët e mia ia këndoj Atdheut
I sjell si lule të një buqete

Sa herë kthehem në qytetin tim
T'bukurat jare bylbyli oh ç'mi kujton
Asht' këtu gjithcka e bukur, e mirë
Nji pjesë e gzimit sot jam edhe unë


Ky tekst u dërgua nga  etleva   ShendEVereSidrit Bejleri
Publikimi: 04/09/2009
Muzika: Tish Dajia


Sidrit Bejleri - Mall Per Vendlindjen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mall Per Vendlindjen".
3. Video është e këngës "Mall Per Vendlindjen", por nuk këndohet nga Sidrit Bejleri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

19

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Sidrit Bejleri:


Komente 1