Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sidrit Bejleri - Ne Prag Te Deres Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  62

Në prag të derës me gurët që kanë dremit
Në mes t'oborrit ku ti mungon përsri
Mes lulesh borë mes sharmasheksh t'kujtoj un ty
Edhe vetmia më bahet ma e randë

Ktu lamë të qamet e qeshjet e rinisë
Puthjet poshtë kumbulls, përgjimet e kojshisë
Sa herë dritaren e dhomës tande rrugës shikoj
Ku do t'kesh lan edhe ofshamet e dashnisë

O lumtuni, ku ju kam o gëzime t'mija
Kthej kryet mbrapa e du m'u kthye te ju
Sa e pafund ishte rinia
Kur n'shpirt vlonte dashnija
O erë ti merrmi vitet n'krahët e tuj

Sa herë me mend ty dorën ta shtrëngoj
Se dhe zbraztinë kjo zemër e njef mirë
Isha i ri e andrrat më thanë shpejt me ikë
Kurrë s'kam mendu... eh pra, erdhi njikjo ditë

Kur ishim bashkë e kishe t'kandshmen erë
Rri e kujtoj e malli asht tuj m'bjerrë
E tash ti shkon në rrugët me prandverë, plot dritë
Pa e çue ndër mend se jam diku, vetëm tuj t'pritë


Ky tekst u dërgua nga  ShendEVereSidrit Bejleri
Renditja: Top 200
Publikimi: 18/02/2010
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 9
Muzika: Sidrit Bejleri
Teksti: Sidrit Bejleri
Orkestrimi: Shpëtim Saraçi


Sidrit Bejleri - Ne Prag Te Deres
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Prag Te Deres".
3. Video është e këngës "Ne Prag Te Deres", por nuk këndohet nga Sidrit Bejleri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sidrit Bejleri:


Komente 0