Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sidrit Bejleri - Shend E Vere Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  37

Sa me gaz e kndoj kët' kangë, motivi ma kujton
N'atë qytet me mall mendja shpesh më fluturon
N'zemër e mbaj fort e për te nis më vlon në gji
Si natyra e bukur, shkodran asht shpirti i tij

Noton në ujë, si lyp ti borxh kërkuj
S'ke ba temena as kur t'lanë fukara
Je nur' i bukurisë, lezeti i tanë Shqipnisë
Si zog që s'rrin në kafaz shpejt kangës me ja nis

Oj la i la la, merrja kangës dhe nji herë
Oj la i la la, jeta jote shend e verë
Oj la i la la, na shkoi jeta tra la la
Oj la i la la, ha ha hi e ha ha ha

Në humor gjithmonë kampion qyshkur kanë majtë bibron
Bejtet n'maje t'gjuhës, muhabetin me "zhurmus"
Del ju pret Drinit matanë shkodrani i don të tanë
Ju merr n'biçikletë e ju thot ndoj barcaletë

Veç gaz e hare keni me gjetë te ne
Se kangë e humor gjithmonë j'ua japim n'dorë
E tash po i jap fund, me u kuptue s'don shumë mund
Se veç me kenë shkodran, thojnë, bash të tana i ban


Ky tekst u dërgua nga Anila Mollaj   ShendEVere

Sidrit Bejleri - Shend E Vere
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shend E Vere".
3. Video është e këngës "Shend E Vere", por nuk këndohet nga Sidrit Bejleri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sidrit Bejleri:


Komente 0