A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Sidrit Bejleri - Yll I Bukurisë


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

11/01/2019

2019-01-11T17:00:06

Music:

Sidrit Bejleri

Production:

Shpëtim Saraçi

Participating in

Netët E Klipit Shqiptar 19


O mori drandofillja e vogël, e hajde
Ti më je yll i bukurisë
Lè edhe rritë në Shkodrën tonë, e hajde
Ty Zoti, Vetë të ka stolisë, aman-aman

Prej zemret të zemrës ty të hoqa, e hajde
E nuk po di moj se ku jam, s’jam
Tash kangën tande po ta këndoj, e hajde
Pse je e bukur faj s’të kam

Oh marifet kenka me u dashtë, e hajde
E as kërkush mos me ditë gja, pra
Kur bahen prapë dy zemra bashkë, e hajde
Jo, gja ma të mirë nuk ka në Dynja

Aman, aman me shpirt të du
Ti s’din sa malli më ka marrë me t’kndu
Aman, aman o yll i bukurisë
Ta këndoj këtë kangë prej hallit, prej dashnisë


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019