Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sigi Bastri - Ëngjëll I Lirë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Hapet deti një mallkim
Dallga paska ngrirë
Buzë fatit një trishtim
Këmbë zbathur shpirt

Toke e zbrazur
nuk të ndjej
Klithmën tëndë sterrë
Lis i vogël shtatin preh
Pa jete…

Marrëzi kjo koh e mjerë
Ditë ngrysur jetë
Dashuri të prekën thellë
Lumturinë

Mbete si një ditë pa diell
Mbete zemër ngrirë
Lis i vogël, rrug pa kthim
Të them
Lamtumire.

Ecën fjala bëhet mal
Tundet Bota mbarë
Shuhet heshtja për mbi faj
Të lutem ti fal

Fal ti dheun që të pret
Fal ti marrëzinë
Lis i vogël i pajetë
Ti ke përjetsinë

Lotit për ty i flas
Dhimbja dhemb dyfish
Toka dhe deti plas
Pambarim

Mbeti një oqean
Mbushur me lavdi
Lutja për shpirtin vrarë
ZOTI IM…

Ti që jehonë më mban
Vdekja s’ka kuptim
Mbete një ëngjëll i lirë
Ata që jetën vranë
S’do të kenë pa ty
Dashurinë.Nuk kemi video për këtë këngë.
Sigi Bastri - Ëngjëll I Lirë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ëngjëll I Lirë".
3. Video është e këngës "Ëngjëll I Lirë", por nuk këndohet nga Sigi Bastri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sigi Bastri:


Komente 0