Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Silvana Rusi - Përgjithmonë


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

03/11/2019

2019-11-03T19:41:19


"Përgjithmonë" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Silvana Rusi.
Me siguri do e kemi shumë shpejt këtë tekst, por do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Adelina Tahiri - Përgjithmonë

Me thuj per zemren tane
Te dua apo t'harroj
Me quaj dhe te çmendur
Por shpirti mund te ndaj se pranoj
Pa ty si te jetoj
Lem ti kerkoj zotit
Gabimet me na i fal ai ne
Kohen me na kthy pas
Prej kur jemi dasht
Prej kur jemi dasht aaa

REF. x2:
Mirupafshim nuk te them
Lamtumira sum pelqen
Du me t'dasht une pergjithmone
Dhe kur fal merzi
Ti je lumturi

T‘doja ty aq shum
Aq sa veten kam humb
Ne rrugt e zemres eci
Po ti aty nuk je
Ndjenjat ku i leee

REF. x2:
Mirupafshim nuk te them
Lamtumira sum pelqen
Kam me t'dasht une pergjithmone
Dhe kur fal merzi
Ti je lumturi

Gjyle Qollaku - Përgjithmonë

Do te vin e shkojn netet pa ne,
asgje sdo te mebetet si kur dje.
Veq nje zemre qe t'ka dash pa hile n'ket bot,
pergjithmon t'ver8 ta thot,
prap kjo zemer vjen te ti me nje lott... ne sy,
te thot "te dua ty"
Porap prap te ti,te ti shpirti pergjithmon,
vjen e gjen qetsi edhe nese ngrihet gjaku ne damar

Shpirti nuk pranon te jemi te ndar,
"Shpirti nuk pranon"
Shpirti nuk pranon te jemi te ndar,
"Shpirti nuk pranon"

zjarren e gjith botes,kthehen n'hiii
qka digjet nje her s'ndizet perseri..
Veq nje zemre qe t'ka dash pa hile n'ket bot,
pergjithmon t'ver8 ta thot,
prap kjo zemer vjen te ti me nje lot... ne sy,
te thot "te dua ty"
Porap prap te ti,te ti shpirti pergjithmon,
vjen e gjen qetsi edhe nese ngrihet gjaku ne damar..

Shpirti nuk pranon te jemi te ndar,
"Shpirti nuk pranon" ...
Shpirti nuk pranon te jemi te ndar,
"Shpirti nuk pranon" ...

Dr.Mic - Përgjithmonë

Verse #1
Dr.Mic

Qa nëse ni dit fati ma kthen shpinën
Qa nëse ni dit smarr mo pare prej muzikës

Qa nëse ni dit sjom i dashtun prej publikës
Kreit që mkan dasht dje, sot prej meje ikin

A thu qa ka me ndodh mes neve nesër
A ki me kon me mu ?
A ki me kon fallc sikur pjesa tjetër

Qa nëse ni dit kuleta jem ka me kon e that
Qa nëse për ditlindje skom pare met ble dhurat

Qa nëse un dështoj, e mo mu qu nuk muna
A ki mem nimu a ki me ik sikur tjerat kurva

A ki me kon e vetmja e mir që e kom ndit mat kqija ?
A ki me kon dielli jem ndit me shira ?

Kur mo sjom kerkushi, a kena me kon na bashk hala ?
A noshta ki me lyp arsyen mat vogël për mu nda

Kush je ti ? tvërtetën po du me dit
A ki me kon PËRGJITHMONË , a ndoshta ki me ik

Ref#

hoooooooooo,
A ki mem thon tdu ?
A ki me kon me mu ?
A noshta edhe ti njejt si tjerat , nesër ki me shkuu

PËRGJITHMONË

A ki me kon me mu ?
ki mem thon tdu ?
A noshta edhe ti njejt si tjerat , nesër ki me shkuu

Verse #2
Dr.Mic

Qa nëse nesër , punt mas miri mo nuk ecin
Spotet që i qes dështojn, asnjona nuk dhezin

Nëse dështoj a ko me kon për ty hala ma i miri ?
A ko me kon zemra jote, loqka ose shpirti ?

A noshta ki mu bo nervoz nmu, e ki mem sha
Veq pse mo nuk kom pare met mar me tqit n'dark

A thu a je kon ton kohën me mu e vërtet ?
A noshta edhe ti je kon ton kohën e maskume si tjert

Që trrin afër kur je dikushi
E nesër me bo me dështu noshta ta fshijn edhe numrin

A thu a osht e vërtet që kurgjo smet PËRGJITHMONË?
A noshta veq un po gaboj, e ti je ajo që ki me kon

Sa shum po du ti me kuptu repturën tem
Amo edi që smunesh me kuptu pa kon n'lëkurën tem

Kush je ti ? Tvërtetën po du me dit
A ki me kon PËRGJITHMONË ,a noshta neser ki me ik

Ref#

Oooooooo ,
A ki mem thon tdu ?
A ki me kon me mu ?
A noshta edhe ti njejt si tjerat , nesër ki me shkuu

PËRGJITHMONË

hooooooooo
A ki me kon me mu ?
A ki mem thon tdu ?

A noshta edhe ti njejt si tjerat , nesër ki me shkuu

PËRGJITHMONË

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Silvana Rusi: