Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video Kërko Video

Silvi - Aman Aman  (Feat. Ciko)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  18

Komente

Asnjë Koment

23/03/2012

2012-03-23T16:05:36+00:00

Këngë e albumit:

"Ma Ka Lujt Djali Kapucin"
Ciko:

Sa dua te jem prane
se duart po me dridhen
Aman,aman,aman
kjo jete ne po na ndan
se zemra ma nxu jete.

Silvi:

Aman,aman,aman
o zot pse s'te kam prane
atje kur ti me duhesh
Aman,aman,aman
me duket ne cdo cast
sikur pa ty po bie.

Ciko:

Aman,aman,aman
se dua te jem prane
se duart po me dridhen.
Aman,aman,aman
kjo jete ne po na ndan
se zemra po me thyhet.

Silvi:

Ndoshta bota te genjen
thote per mua nuk ia vlen
dhe ti m'ke ik o zemer.
Tani lotet me jane thare e ti zemren ma ke care
s'do du me asnje tjeter

Ciko:

Pse keshtu eshte ba kjo jete
dikush qan e dikush qesh
nuk kam faj o zemer
sikur t'kisha dhe nje jete
s'do t'leshoja asnjehere
s'du femer tjeter.

Silvi:

Aman,aman,aman
o zot pse s'te kam prane
atje kur ti me duhesh
Aman,aman,aman
me duket ne cdo cast
sikur pa ty po bie.

Ciko:

Aman,aman,aman
se dua te jete prane
se duart po me dridhen.
Aman,aman,aman
kjo jete ne po na ndan
se zemra po me thyhet.

Silvi:

Ndoshta bota te genjen
thote per mua nuk ia vlen
dhe ti m'ke ik o zemer.
Tani lotet me jane thare e ti zemren ma ke care
s'do du me asnje tjeter

Ciko:

Pse keshtu eshte ba kjo jete
dikush qan e dikush qesh
nuk kam faj o zemer
sikur t'kisha dhe nje jete
s'do t'leshoja asnjehere
s'du femer tjeter.

Silvi:

Aman,aman,aman
o zot pse s'te kam prane
atje kur ti me duhesh
Aman,aman,aman
me duket ne cdo cast
sikur pa ty po bie.

Ciko:

Aman,aman,aman
se dua te jete prane
se duart po me dridhen.
Aman,aman,aman
kjo jete ne po na ndan
se zemra po me thyhet.

Silvi:

Aman,aman,aman
o zot pse s'te kam prane
atje kur ti me duhesh
Aman,aman,aman
me duket ne cdo cast
sikur pa ty po bie.

Ciko:

Aman,aman,aman
se dua te jete prane
se duart po me dridhen.
Aman,aman,aman
kjo jete ne po na ndan
se zemra po me thyhet.


Ky tekst u dërgua nga Sara Zaka
Më Shumë Këngë Nga Silvi Dollapi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet