Më mbaj mend (për 1 muaj)

Skerdi - S’E Kam Prit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Edhe loti po qan,
shume dhimbje u bon.
Tu vazhdon e mban,
inatin e mban.
A po t’duket si une,
kur i thu t’du shume.
Mos e bo me vujt n’fund,
ti shpirt i helmum.

Nuk ki meshire,
nuk ki meshire,
cdo gje ti ke ngire,
nuk ki meshire,
nuk ki meshire,
cdo dje ti ke ngire.

[REF] :
Hala po t’du,
hala po t’du,
pse s’je me mu,
pse s’je me mu.
Hala po t’du,
hala po t’du,
ti vet ke shku.
Jo nuk e kam prit,
na dy mu nda,
kam dashte perdite,
dashnine me ta dhane.
Po du me dite,
trupin kujt ia fale.
Hala jam i ipite,
hajde kete pije ndale,
hajde kete pije ndale,
hajde kete pije ndale,
hajde kete pije ndale.
Po du me dite.

Nuk harrohet beb,
dhe pse koha ec,
me u nda o lehte,
po veshtire me mbete.
Ke dashte me kon e lire,
ke thon mos hajde ku rri,
po nuk t’doli mire,
sot askush nuk t’thirre.
Tash qaje veten tonde,
qaje qaje veten tonde,
kujtoja aty sonte,
zemra jote ke e donte.

[REF] :
Hala po t’du,
hala po t’du,
pse s’je me mu,
pse s’je me mu.
Hala po t’du,
hala po t’du,
ti vet ke shku.
Jo nuk e kam prit,
na dy mu nda,
kam dashte perdite,
dashnine me ta dhane.
Po du me dite,
trupin kujt ia fale.
Hala jam i ipite,
hajde kete pije ndale,
hajde kete pije ndale,
hajde kete pije ndale,
hajde kete pije ndale.
Po du me dite.


Ky tekst u dërgua nga ElviraSkerdi
Renditja: Top 200
Publikimi: 23/06/2018
Teksti: Skerdi


Skerdi - S’E Kam Prit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "S’E Kam Prit".
3. Video është e këngës "S’E Kam Prit", por nuk këndohet nga Skerdi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Skerdi:


Komente 0