Më mbaj mend (për 1 muaj)

Skerdi - Jemi Nda Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  6

Kam marr vesh që je veshur me të bardhë
O sa me ke vrarë, me ke vrarë, me ke vra
E sot një tufë lule mbaj të tharë
Që nga dita kur ne dy

2X
Jemi ndarë
Jemi nda
Jemi nda
E kurr ty më s't'kam pa

Unë krejta i kam humb
Se krejta ti kam dhon
Eci me plagë në zemër çdo hap para më lëndon
Akoma shum të du dhe pse ka përfundu
M’thuj ku mbetëm ne
Dashnin kujt ja dhe
M’thuj ku mbetëm ne
Ti m'ke shti në dhe
M’thuj si po ndihesh sot
A ki më plagë e lot
E ke vra vetën tënde
Kshu ka dhembje e ftoht
T'lutem ti dil prej meje
Dil prej ëndrrave, leje
Shpirtin tim të fleje
Vazhdo ti tjetrin gënjeje
Se sytë e tu qajn për mu
Edhe njerë mu bashku
Aq sa t'kam dasht t'urrej
Ai lart ka me t'gjyku

Kam marr vesh që je veshur me të bardhë
O sa me ke vrarë, me ke vrarë, me ke vra
E sot një tufë lule mbaj të tharë
Që nga dita kur ne dy

2X
Jemi ndarë
Jemi nda
Jemi nda
E kurr ty më s't'kam pa


Ky tekst u dërgua nga Annie   Albafi23Skerdi
Renditja: Top 200
Publikimi: 03/03/2019
Teksti: Skerdi
Produksioni: Big Bang (Arbër Gjikolli)


Skerdi - Jemi Nda
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jemi Nda".
3. Video është e këngës "Jemi Nda", por nuk këndohet nga Skerdi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (4)

9
8
5
8

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Skerdi:


Komente 2