TEKSTESHQIP

Smail Puraj
E Mjera Dashuri
Lyrics

jeta prap vazhdoi kujtimet me vijne pas dashuria jone mbaroi me ty me nuk flas shihemi shume rralle shkembejme nga nje shikim ti kam ba hallall ke qene shpirti im (2here)pa ty ne shtratin tone te vjeter do ta ndaj me dike tjeter por imazhi jot tek mua shpesh me shfaqet dhe pse sdua ne kte shtrat me puthje mua deshmitar shtrati do mbes me ke thene shume here te dua dashuria kurre nuk vdes
cdo gje sikur lind edhe do te vdes mirepo dashuria ne zemer do mbes do ta djeg une flake shtratin ta bej hi ndoshta se ka hak e mjera dashuri pa ty ne shtratin tone te vjeter do ta ndaj me dike tjeter por imazhi jot tek mua shpesh me shfaqet dhe pse sdua ne kte me puthje mua deshmitar shtrati do mbes me ke thene shume here te dua dashuria kurre nuk vdes (2here)