TEKSTESHQIP

Soni Beratit & Greta Berati
Nje Vajz Tjeter Un E Kam
Lyrics

Greta 2x:
Eja djali im
Boten do ta fal
Zemren te ma ngrohesh me ngadal
Nje premtim ma dhe
Tani mos e kthe
Shpirti im po digjet flak

Soni:
Ah moj goc moj goc e mamit
Te lutem me le rehat
Nje vajz tjeter un e kam
Ne kte jet shum po vuaj
Prandaj ti mos mu afro
Nji djal tjeter dashuro (×2)

Greta:
Eja djali im
Boten do ta fal
Zemren te ma ngrohesh me ngadal
Nje premtim ma dhe
Tani mos e kthe
Shpirti im po digjet flak

Soni:
Ah moj goc moj goc e mamit
Te lutem me le rehat
Nje vajz tjeter un e kam
Ne kte jet shum po vuaj
Prandaj ti mos mu afro
Nji djal tjeter dashuro (×4)

DËRGOI: