Soni Lala
Soni Lala

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Soni Lala është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe etno. Tashmë jemi mësuar që tregu muzikor shqiptar të mirëpres emra të rinj të cilët janë shumë premtues për skenën muzikore, emra që pretendohet të kapin majat e suksesit dhe të gravohen thellë në mendjen e njerëzve. Madje në tregun muzikor shqiptar kemi edhe artistë shumë të njohur që për fat të mirë jua trashëgojnë talentin edhe fëmijëve të tyre, dhe pikërisht industria muzikore shqiptare është shembulli më i mirë. Këngëtarët Daim Lala dhe Buqe Rama...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 1