Më mbaj mend (për 1 muaj)


Soni Malaj - Edhe Pak (Asgje Nuk Na Ndan)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Edhe Pak (Asgje Nuk Na Ndan)".
3. Video është e këngës "Edhe Pak (Asgje Nuk Na Ndan)", por nuk këndohet nga Soni Malaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Soni Malaj - Edhe Pak (Asgje Nuk Na Ndan) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  29

Muzika & Orkestrimi:

Flori Mumajesi

Teksti:

Ardit Roshi

Këngë e albumit:

"Clic Song"

Këngë e albumit:

"Mesdhe"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+01:00Edhe pak sa do zbardhi dita

Fjalen do ta mbaj,
lotet do ti thaj,
me ke me the,
asgje nuk na ndan,
sa her qe me prek qdo gje ne kte jet
ndizet vetem kur ti shpirt me flet,
sa her me ke then gjumi sme ka zen,
ndalom shiko dhe me perqafo,
zemren ti ma dhe un jetoj atje,
ky det kjo bot,
tgjitha per bile.

Dhe pak sa do zbardhi dita me mbaj ne krah,
trupin tend ta ndjej,
ti vetem edhe pak sa do zbardhi dita,
qdo perendim mori emrin ton,
ti vetem edhe pak.

Fjalen do ta mbaj,
lotet do ti thaj,
me ke me the,
asgje nuk na ndan,
sa her qe me prek qdo gje ne kte jet
ndizet vetem kur ti shpirt me flet,
sa her me ke then gjumi sme ka zen,
ndalom shiko dhe me perqafo,
zemren ti ma dhe un jetoj atje,
ky det kjo bot,
tgjitha per bile.

Dhe pak sa do zbardhi dita me mbaj ne krah,
trupin tend ta ndjej,
ti vetem edhe pak sa do zbardhi dita,
qdo perendim mori emrin ton,
ti vetem edhe pak.

Muzika: Flori Mumajesi
Teksti: Ardit Roshi
Orkestrimi: Flori Mumajesi

Ky tekst u dërgua nga Doruntina
Më Shumë Këngë Nga Soni Malaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë