Më mbaj mend (për 1 muaj)

Saad Ramadan - Habibi (Feat. Soni Malaj)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Habibi" kënduar nga Saad Ramadan.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 14 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
14

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

S4MM - Habibi

Syt i shkelqejn kur e thirri habibi habibi
Zemren ma ka fal, yeah
Dashnia jon shum e fort si khabibi, habibi
Frymen ma ka nal, yeah
2x

Shum e bukur je,
Po t’bon dritë edhe hija,
Trupin e nxeht kur ta preki,
Kadale oh my god, mama mia

Per ty i hupi 1 million krejt cash
Edhe se vras menjen,
Ty nuk tutem me t’lon n’club me kcy
Se ton jetën t’kom temen,

So let me hold you
Girl caress my body
You got me going crazy
You turn me on, turn me on

Syt i shkelqejn kur e thirri habibi habibi
Zemren ma ka fal, yeah
Dashnia jon shum e fort si khabibi, habibi
Frymen ma ka nal, yeah
2x

Edhe sa me t’prit sa, yeah ah
Se ti je si drit, yeah
Je si dritë du me shku me ty ne Panama

E don jetën e shtrejt don me ec me nji big body Benzo,
E neper kllube me nejt
Ten naten tu hargju per to sen s'o, yeah
Mister Lova Lova
Loca je ka m’bon,
Fustanin Fashion Nova
Bukur o ka t’shkon, yeah

So let me hold you
Girl caress my body
You got me going crazy
You turn me on, turn me on

Syt i shkelqejn kur e thirri habibi habibi
Zemren ma ka fal, yeah
Dashnia jon shum e fort si khabibi, habibi
Frymen ma ka nal, yeah
2x

Ricky Rich, Dardan & Zuna - Habibi

[Intro: Dardan]
Yeah, yeah
Mister Dardy
Ricky Rich
Zuna
Hypnotize Mafia, skrrt

[Chorus: Ricky Rich & Dardan]
Hon är farlig (Habibi), helt olaglig (Habibi)
En riktig galning (Habibi), habibi (Aha)
Hon är tia (Habibi), som min nia (Habibi)
Mamacita (Mamacita; habibi), habibi (Aha)
Hon är farlig (Habibi), helt olaglig (Habibi)
En riktig galning (Habibi), habibi (Aha)
Hon är tia (Habibi) som min nia (Habibi)
Mamacita (Mamacita; habibi), habibi (Skrrt)

[Verse 1: Dardan & Ricky Rich]
Habibi, habibi
Vi svävar i luften, vi röker på weewee
Habibi, habibi
I get diamonds in the sky, so wie RiRi (Ja, ja, ja)
AP, Diamant
Doch sie scheint nicht so hell wie deine Augen, verdammt (Verdammt)
Dir gefällt's, wir laufen am Strand
Ihr Body so heiß, wie sie bounct, wie sie tanzt
Habibi will Fashion Nova (Nova)
Habibi, baby, come over (Come over)
Wir fliegen weg für ein'n Monat
Sie liebt mein Louis-Aroma
Oh Lord, sie will es sofort
Lamborghini weiß, ich drück'
Kein Geld holt uns diese Zeit zurück

[Chorus: Dardan & Ricky Rich]
Ty ta fali (Ta fali)
Jetën time (Time)
Vetëm ty t'kom
Habibi
Hon är farlig (Hon är farlig), helt olaglig
En riktig galning (Habibi), habibi (Aha)
Hon är tia (Habibi), som min nia (Habibi)
Mamacita (Mamacita; habibi), habibi (Habibi)

[Verse 2: Ricky Rich & Zuna]
Hon är tia, hon är farlig
Byter löften till Mali
Om du tröttnat på C-Class
Vi kan ratta min 'Rari
Du bist ein Blickfang
Komme wieder, weil ich ohne dich nicht kann
In paar Minuten bei dir, brauche nicht lang
Und wir beide leuchten nachts, so wie Kristall
Für mich alles easy, ma toulile ma ereftine
Ma toulile nsite haydik el marra bel Lamborghini (Ahh)
Ich hol' dich wieder ab, lass chillen
Bullen fahren wieder nachts, muss sie abwimmeln
Wir beide in der Stadt, Mond scheint in der Nacht
Bei Stress macht es klick-klack für dich
Ra-ta-ta-ta-ta (Oh-ohh)
Denn du warst da von Anfang an
Nur für mich bleibst du die ganze Nacht lang wach
Mein Habibi macht das noch krank, oh-ohh

[Chorus: Ricky Rich]
Hon är farlig (Habibi), helt olaglig (Habibi)
En riktig galning (Habibi), habibi (Aha)
Hon är tia (Habibi), som min nia (Habibi)
Mamacita (Habibi), habibi (Aha)
Hon är farlig (Habibi), helt olaglig (Habibi)
En riktig galning (Habibi), habibi (Aha)
Hon är tia (Habibi) som min nia (Habibi)
Mamacita (Habibi), habibi (Aha)

[Outro: Zuna]
Oh, oh, oh-ohh
Oh, oh, oh, habibi

B2N & Skendo - Habibi

E di, jam tregu pak i ftoht
Tkam lan vetem, kam dal me shokt
Ndjehem njeri ma i keq nbot
Po ku ka si zemra jote ngroht
Mallin, e shuj me 1 got
M'kujtohet dita kur tkam njoft
Dashnia per ty asht e fort
Betohem, je pika ma e dobt
Sa her tkam bertit
Fjalt, I kam gjujt si thik
Sa her tkam merzit
Telefonin ta kam fik
... Kur ke pas nevoj
Un kam ik
Dreqin zemren ja kam shit
Po Prap ti m'ke prit
Rrugt e ndame
Zemrat e vrame
Ti mas meje
Un mas fame
E tash cdo mramje
E ndjej mungesen tane
E di kam ba gabime tpa falshme

A thu zoti mka denu
Qe mu kan myll rrugt
Un me gur tkam gjujt
E ti me buk mke gjujt
Nata e ftoht, mi ka ngri durt
Mu ka ngri zemra
Mu kan ngri buzt
Mka marr malli
per ty Dhe djalin
Ma jep shansin
Edhe iher tflasim
Tjap besen edhe fjalen
Do ta sheroj plagen
Me ty un u rrita
Me ty du tplakem
Sa her tkam bertit
Fjalt, I kam gjujt si thik
Sa her tkam merzit
Telefonin ta kam fik
... Kur ke pas nevoj
Un kam ik
Dreqin zemren ja kam shit
Po Prap ti m'ke prit
Rrugt e ndame
Zemrat e vrame
Ti mas meje
Un mas fame
E tash cdo mramje
E ndjej mungesen tane
E di kam ba gabime tpa falshme

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 09/01/2015
Orkestrimi: Alfred Sula
Video Produksioni: MAX ProductionMë Shumë Këngë Nga Soni Malaj:


Komente 0


Saad Ramadan - Habibi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Habibi".
3. Video është e këngës "Habibi", por nuk këndohet nga Saad Ramadan.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.