Më mbaj mend (për 1 muaj)

Stefi Prifti & Endri Prifti - Mesuesi I Pare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  33

Erdha prape ne shkollen time
mbaj ne zemer nje mall te madh
ne mes nxenesve perseri
me del mesuesi im i pare
ne u ritem dhe kudo
na gjen sot neper atdhe
fjalen tuaj shpesh kujtojm
mesuesi pari ti je per neeeee

S'e harrojme mesuesin e pare
me mesove ABC-ne
qe te behem djal i mbare
dhe me gjak ta mbroj atdhen ( 2x )

Erdha prape ne shkollen time
Mbaj ne zemer nje mall te madh
Ne mes nxenesve perseri
Me del mesuesi im I pare
Ne u rritem dhe kudo
Na gjen sot neper atdhe
Fjalen tuaj shpesh kujtojm
Mesuesi pare ti je per neeeee

S'e harrojm mesuesin e pare
Me mesove ABC-ne
Qe te behem djal I mbare
Dhe me gjak ta mbroj atdhen( 4x )


Ky tekst u dërgua nga MariaEndri Prifti & Stefi Prifti
Renditja: Top 200
Publikimi: 27/10/2009


Stefi Prifti & Endri Prifti - Mesuesi I Pare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mesuesi I Pare".
3. Video është e këngës "Mesuesi I Pare", por nuk këndohet nga Stefi Prifti & Endri Prifti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Stefi Prifti:


Komente 1