TEKSTESHQIP

Stefi Prifti & Endri Prifti
Adhuroj Stinen E Vjeshtes
Lyrics

E adhuroj stinen e vjeshtes
Bukurine e saj
Dhe gjethet kur bien nga pemet
Si te zena ne faj

Sa me pelqen ky plazh i braktisur
I cili me ngjan si varke e vetmuar
Mes dallgesh shkon tek limani i saj

Sa e dua koloritin e saj
Kur pikat e shiut mbi xhama
Trokasin ngadale

Ne qiell shikoj nje fjongo te bardhe
Qe era e lehte, e lehte
Nga floket sot nje vajze ja ka mare
Mendimet e mia shkojne drejt saj
Ne kete largesi ku perendojne dhe zogjte shtegetare

Sa e dua koloritin e saj
Kur pikat e shiut mbi xhama
Trokasin ngadale