TEKSTESHQIP

Stefi Prifti & Endri Prifti
Mesazh
Lyrics

Te rrita, te mesova, te sdudiova
Te bera te arrije gjithshka ne jete
Po pse valle, ku je ti tani?
Qofte erresire apo drite
Qofte diell apo shi

Jo s’jemi
E di ku ndodhesh ta tregojne syte
Dhe ne cfare gjendje je ti tani
Buzeqeshja jote e ngrire
Jo nuk flet per dashuri

Po vret veten me beso
Per nje fjale mendo
Qe mban emrin “Jete”

S’mund te genjej
Si mund te jetoj
Ku diku tjeter, diku tjeter
Tipin nderron

E si mund te fle?
E si mund te jetoj?
Ku diku tjeter, diku tjeter xhiron?

(2x) Oj mama oj mama
Kujdesuni per femijet tane

E si mund te fle?
E si mund te jetoj?
Ku diku tjeter, diku tjeter
Tipin nderron!
INFO
Muzika dhe teksti mbart firmë nga Endri Prifti.