TEKSTESHQIP

Stresi
Me Fal
Lyrics
(Feat. Albresha)

STRESI:
As njo s'kom dasht si puna jote "jou"
i rash anë e mban ksaj bote ''jou''
boll ma me rrena
thuj çka ki mrena
stresi i stresum men, i fol zemra
''jou'' çka po thu? hala ëndrrat ska ndryshu unë e ti prapë bashk duhet me perfundu
t'fala dashurin se deshta e s'pres qe ti t'ma kthesh
ska rendsi kur gabum ajo mbetet mes nesh
ata qe vdesin t'dashurum ata krejt jan deshmor
un e ti jem hala un e ti e kem n'dorë
parashikime pa limite i bone i bona
ti fala krejt çka pata perveç dashnis qe m'dha nana
stresi stresinjo shpejt ka me ardh
ka shum sene mrrena zemres se malli e ka marr
ska rendsi se çka ke bo apo ku je kon dje me rendsi qe je me mu ''yeah yeah''

ALBRESHA:
REF.:
Nuk e di pse fal ndjenjat qe kaq shumë dua ti ndal
nuk e di pse fal fjalët qe mi thua si me parë
vetëm ti e dije e dije pse te doja perseri une e di me fal dhe një herë të t'tkem ty pranë

Stresi:
çdo lotë qe ti ki derdh t'premtoj ka me u numru
çdo ënderr e harrume ka mu realizu
ata qe na braktisen shpejt do t'lendohen
çdo ditë me ëndrrat tona ata krejt do te zgjohen
e kom ni zemër shum t'lendume
një plag t'pa sherume plot me histori kujtime t'pa harrume
çka t'jetë e shkrume dhe buzëqeshja adhurohet
dikur bota ka mu ndal për ty një ditë do rrotullohet
zemra jem ska problem nese t'thirri midis krejtve
nuk ma nin ma mu prej njerzve
kam dalim une prej tjerve
gangsta sa dush por me dashnin nuk e boj
vajtoj se s'kom afer dashurin qe kerkoj
çka po lyp çka po don ndoshta miliona unë s'kom
e kom shpirtin e pastër qe kurrë nuk mohon
lind arsyeja ma e fortë për të cilen jetoj
dhe të ciles jom i detyrum ta luftoj

REF. 2x:
Nuk e di pse fal ndjenjat qe kaq shum dua ti ndal
nuk e di pse fal fjalët qe mi thua si me parë
vetëm ti e dije e dije vetem pse të doja perseri un e di me fal dhe një herë të t'kem ty pranë

Albresha:
Sa pak kohë duhet te donim ne të me thoje te kam si të ishim dje ti e dije e dije...e dije qe do vije me thuaj pse kam frik...me thuaj pse kam frik...''yeah''

REF.:
Nuk e di pse fal ndjenjat qe kaq shum dua ti ndal
nuk e di pse fal fjalët qe mi thua si me par
vetëm ti e dije e dije pse të doja perseri un e di me fal dhe një herë të t'kem ty pranë...

DËRGOI: