Më mbaj mend (për 1 muaj)


Suzana Qatipi - Vajzat Dhe Kompozitori

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vajzat Dhe Kompozitori".
3. Video është e këngës "Vajzat Dhe Kompozitori", por nuk këndohet nga Suzana Qatipi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Suzana Qatipi - Vajzat Dhe Kompozitori  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Pjesëmarrëse në

Festivali i 11-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1972

1972-11-30T23:00:00+00:00Fryn' ere e detit
Celin trendafilat.
Ne qytete t'njerezve
Vajzat po kallzojne.

Gjer' vone rrine pianot
Kengen kompozojne.
Vajzat i degjojne
Kush e di se c'thone.

Ju moj vajza s'e dini se une
Zemren time ve ne pentagram
Ne k'te kenge qe kompozoj'
Rri profil'i juaj Po.

Ne qytete une ndjej gezim,
Kur kaloje prane jush ngadale ne rruge.
Ju kendoni kengen time
Dhe pse dini qe jam une.

Diana dhe Brikena
Vera dhe Entela.
Njerez te gezuar
Ne c'do rruge shikon.

Ne qytete t'njerezve
Kengen kompozoj.
Vajzat i degjojne
E kush e di se c'thone.

Ju moj vajza s'e dini se une...


Ky tekst u dërgua nga Pierre-Pandeli Simsia
Më Shumë Këngë Nga Suzana Qatipi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet