Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tahir Boshkaj - Kapedani Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

I
Ma mˈbani vallen ma mˈbani
Po hedh valle ky kapedani
I qan zemra cˈja do xhani
Po kercen valle tabani
 
II
Dridhet toka gjëmon mali
Kur hedh vallen ky kapedani
Flak e tym të behet nami
Ҫe dogji ky kapedani
 
Ҫˈka xhadeja që gjëmon
 
I
Ҫ ˈka xhadeja që gjëmon
O limon more limon
Nëna djalin po marton
O limon more limon
 
II
Ҫˈka xhadeja që gjemon
O limon more limon
Flak u nˈdez kjo dasma jon
O limon more limon
 
Lule manushaqe lule manxuran
 
I
Lule manushaqe lule manxuran
Sa shpejt erdhi dita të veshësh fustan
E lule manushaqe lule manxuran
Sot po të përcjell nëna me baban
 
II
Lule manushaqe lule manxuran
Dil në valle dil të gëzosh baban
E lule manushaqe lule manxuran
Dil në valle dil gëzo dhe maman
 
Ref
E lule lule lule - lule jasaman
Çˈnur moj të ka rën aman moj aman
E lule lule lule - lule jasaman
Nusja më e bukur në të gjithë dynjan


Tahir Boshkaj - Kapedani
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kapedani".
3. Video është e këngës "Kapedani", por nuk këndohet nga Tahir Boshkaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tahir Boshkaj:


Komente 0