Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video

Taulant Bajraliu - Erdha Veq Për Ty  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

20/01/2019

2019-01-20T15:58:47+00:00

Muzika:

Egzon Bajraliu

Teksti:

Arsim Bunjaku
E kam ber nje mekat kur te lash ty ika larg
Ku humbi nje dashuri drita e syve te mi
Dhimbja te godet aty ku nuk e pret
Te godet aq fort piken ma te dobt


Erdha Veq Per Ty ti sishe aty
Jo me nuk te pash Te vendi qe Rinim Bashk
Erdha Veq Per Ty desha te shoh me sy
Me humbi cdo shpres kam ardhur me vones

Nuk e di pse ste shoh krejt te pan e vetem une jo
Mpyesin pse me.ty sjam ooo pergjigje skam
Dhimbja te godet aty ku nuk e pret
Te godet aq fort piken ma te dobt


Erdha Veq Per Ty ti sishe aty
Jo me nuk te pash Te vendi qe Rinim Bashk
Erdha Veq Per Ty desha te shoh me sy
Me humbi cdo shpres kam ardhur me vones


Ky tekst u dërgua nga Aferdita
Më Shumë Këngë Nga Taulant Bajraliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet