A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tayna
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 22
  • Birthday:
  • 14 December 1996
  • Zodiac sign:
  • ♐ Shigjetari
Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  2767
Music genres: Hip-Hop R&B

Tayna is a very famous singer. Doruntina Shala, TAYNA (emri skenik) eshte nje kengetare/repiste nga qyteti i Prizrenit por jeton ne Prishtine. Ajo eshte cilesuar si nje nder kengetaret qe ka bere buje dhe sukses per nje kohe shum te shkurter ne tregun e muzikes shqiptare. Pas publikimit te dy kengeve te para qe ishin „Columbiana“ dhe „Shqipe“ kengetares i kan ardhur oferta dhe kerkesa per te performuar neper diskotekat me te famshme ne gjithe Shqiptarine.

Si fillim Tayna ose Doruntina, ka filluar karrieren e muzikes duke kenduar kenge te kengetareve mbare boterore. Ajo kendoi këngën e Beyonce “Ring the Alarm” dhe “The Worst” të Jhene Aiko.

Më datë 14 Gusht 2017, Tayna publikon videoklipin "Nah". Videoklipi u prodhua nga kompania XL Films.

Më datë 16 Dhjetor 2017, Tayna publikon videoklipin "Thirri Krejt Shoqet / Wild Thoughts (Mashup)".

Më datë 1 Qershor 2018, Tayna publikon videoklipin "Columbiana", në bashkëpunim me Don Phenom, e cila sot shenon 38 milion klikime ne faqen e saj te Youtube. Kenga „Columbiana“ eshte cilesuar Hiti I veres 2018 ne trevat shqiptare si dhe ne diaspore. Kenga ka qene ne krye te top listave si kenga me e degjuar si dhe me e pelqyera nga publiku.

Më datë 30 Qershor 2018, Tayna publikon videoklipin "Shqipe". Muzika e këngës u punua nga Cricket, teksti u shkrua nga vetë Tayna.

Më datë 18 Gusht 2018, Tayna publikon videoklipin "Fake". Muzika e këngës u punua nga Cricket, teksti u shkrua nga vetë Tayna, ndërsa për orkestrimin u kujdes Avaxus.

Më datë 26 Shtator 2018, Tayna publikon videoklipin "Doruntina". Muzika e këngës u punua nga Cricket, teksti u shkrua nga vetë Tayna, ndërsa për orkestrimin u kujdes Cricket.

Më datë 17 Nëntor 2018, Tayna publikon videoklipin "Pow Pow".

Më datë 18 Dhjetor 2018, Tayna & Ledri Vula publikojnë videoklipin "Aje". Muzika e këngës u punua nga Cricket, ndërsa teksti u shkrua nga Tayna & Ledri. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Cricket.

Më datë 16 Shkurt 2019, Tayna publikon videoklipin "Ring Ring". Producenti Cricket qëndron prapa kësaj kënge, të cilës ia ka realizuar muzikën. Masterizimi është bërë nga Lorenc Aliaj, ndërsa teksti u shkrua nga Tayna. Projekti është realizim i Friends Entertainment, ndërsa videoklipi është xhiruar nën drejtimin e regjisorit Valon Aziri. “Kjo këngë është personale për mu. Shpresoj që do t’ju pëlqejë edhe shpresoj që reflekton mundin tim për t’ju motivuar në ambiciet tuaja. Faleminderit shumë për përkrahjen, kritikat, komplimentet, ofendimet dhe mbi të gjitha dashurinë që ma keni dhënë vazhdimisht. Ata që më kritikojnë më bëjnë më të fortë. Ata që më duan janë arsyeja që unë do të vazhdoj më tutje t’ju argëtoj. Pa juve as ‘Tayna’ e as kjo këngë nuk do të bëhej. Faleminderit dhe ju dua shume!”, ka shkruar Tayna në njoftimin e saj në Instagram.

Më datë 13 Mars 2019, Tayna publikon videoklipin "Kce". Muzika e këngës dhe produksioni audio u realizuan nga Cricket.

Më datë 15 Qershor 2019, Tayna & Cricket publikojnë videoklipin "Caliente". Muzika e këngës u punua nga Cricket, teksti u shkrua nga Tayna, ndërsa produksioni audio u realizua nga Cricket. Kënga ka tematikë dashurie dhe është vizualizuar edhe me një klip mjaft veror. Xhirimet janë kryer në disa lokacione në Mal të Zi, gjersa i janë besuar produksionit kosovar, Entermedia.

Më datë 5 Gusht 2019, Tayna, Mc Kresha & Lyrical Son publikojnë videoklipin "Pasite".

Më datë 11 Gusht 2019, Tayna & Dafina Zeqiri publikojnë videoklipin "By Bye". Teksti i këngës u shkrua nga Tayna. Produksioni audio u realizua nga Cricket.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Instagram

Account

Add New

Official Profiles
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019