TEKSTESHQIP

TDS
Dea
Lyrics

A a a a
Dea (3x)

Dr.Mic:

Hej fmi e kum njoft ni qik t'vogël me emrin Dea,
Flokt e saj dredha,
Kpucat me kurdela,
M'kujtohet si ni fmi i vogël i lagjes, që lujke ton ditën me barbika,
me shoqet e klasës,
E ka desht secili se u kon tepër e sjellshme,
Sa her um shihke n'rrug,
Me buzqeshje m'përshëndetke,
U kon e urt, qe i ngon prindt e don msimin,
Andrra e saj u kon mu bo mjeke kur t'rritët,
Tepër e bukur Dea,
N'men e maj
Edhe djemt e mahallës u skuqshin para saj,
Amo me kalimin e kohës ja nisi me ndryshu,
Ajo s'osht e njejta se ja nisi mu njoftu,
Me djem që dalin ton naten, rrijn deri von,
Marrin drog ën club edhe kqyrin kon me nxon,
Fatkeqsisht Dea jon u bo nisoj
Ajo s'osht e njejta
Jeta e saj ndryshoj

Ref:
Dea
Dea s'lun mo me barbika
Ajo u rrit e madhe
Vesh tanga dhe shtiklla,
So mo qika e mamit
Del ton natën n'club deri sa t'nalet muzika
Dea
Dea ajo pin deri sa t'pijavet
Neser t'njejtin sen e bon prap
Dea
Dea nuk kthehet n'shpi deri n'ora 4,
Ka qef me dal e me pi secilën nat
Dea
Deaa
Deaaaa

Onati:

Yeah,
Okay, ye
Ajo sum njeh mu
Po un ato shum mir e njoh
Nuk ka dal pi shpis
Sot vin e marrin n'ora 1
Ajo o VIP
N'club gjith e presin te dera
Asaj i pëlqejn paret edhe kerret e reja
Ka msu, për mjeke, po o bo fotomodele
Ditën i ndrron kerret, natën flen nëpër hotele
So mo kuklla e babit, shembull e mamit, tash o
prona e njonit, si puntore e clubit, ajo
pijavet çdo nat edhe gjith i mush hunt
Si ka paret e veta, i don paret e tjetër kujt
Nëse Dea kesh, dije ta sheh cash-in
S'egziston mashkull n'qytet që nuk e bon për veti,
Nëse kthehesh mbrapa
mi ja përcjell hapat
s'ju beson syve qysh je tu e pa tash,
Me as ni gjest jo,
nuk o njejta mo
Ajo ka ndryshu ma shum se çdo sen ën bot

Ref:
Dea
Dea s'lun mo me barbika
Ajo u rrit e madhe
Vesh tanga dhe shtiklla,
So mo qika e mamit
Del ton natën n'club deri sa t'nalet muzika
Dea
Dea ajo pin deri sa t'pijavet
Neser t'njejtin sen e bon prap
Dea
Dea nuk kthehet n'shpi deri n'ora 4,
Ka qef me dal e me pi secilën nat
Dea
Deaa
Deaaaa

Dr.Mic:

Ajo mo nuk o princesha e babit
S'i ka 12 vjet, ajo tash u rrit e madhe
Del tan natën club-ave, me shoqe pijavet
Shpesh bon gjeste veç me ra n'sy t'clubit
Provokon djem me kqyr cili po i kapet
Ajo pret ën grep ato që ka ma s'shumti rape
Flen ni nat me to, ja vjedh kuletën gjat natës
Vijn e marrin kerre t'shtrejta para mahallës
Ueee
Deaaaa

Ref:
Dea
Dea s'lun mo me barbika
Ajo u rrit e madhe
Vesh tanga dhe shtiklla,
So mo qika e mamit
Del ton natën n'club deri sa t'nalet muzika
Dea
Dea ajo pin deri sa t'pijavet
Neser t'njejtin sen e bon prap
Dea
Dea nuk kthehet n'shpi deri n'ora 4,
Ka qef me dal e me pi secilën nat
Dea
Deaa
Deaaaa

DËRGOI:
INFO
Nuk mund të anashkalohej asnjë detaj, ndaj krijimi muzikor paraqitet tek shikuesit i realizuar me profesionalizëm me anë të një videoklipi, video produksioni i të cilit është përgatitur nga Pinkmoon Creative. Ky videoklip u publikua më 30 Korrik 2011.