Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tefta Tashko Koço - Kur Më Vjen Burri Nga Stani  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21

Këngë e albumit:

"Këngë Lirike Qytetare Shqiptare Dhe Repertor Klasik"

Këngë e albumit:

"Tefta Tashko Koco"

Këngë e albumit:

"Këngë Korçare"

Komente

1 🔥

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00Kur më vjen burri nga stani
Kur më vjen, kur më vjen?
Kur me vjen?
Fu-fu-fu ma bën fustani
Fu-fu-fu, fu-fu-fu, fu-fu-fu

Kur më vjen burri nga kisha
Fuf-fuf-fuf ma bën kemisha
Kur më vjen burri nga kisha
Fuf-fuf-fuf ma ben kemisha.

Kur më vjen burri nga arat
kur më vjen, kur më vjen?
Dal i bëj një zë përpara,
dal i bëj, dal i bëj.

Kur më vjen burri nga ullinjtë
Marr një shkarpë e i nxjerr sytë
Marr një shkarpë, marr një shkop
Marr një shkarpë.

Kur e shoh burrin të verbër
kur e shoh, kur e shoh?
Oh, oh, ç’më ç’pon në zemër
oh, oh,

Kur e shoh burrin pa dritë
plot me lot më mbushen sytë
Kur e shoh burrin pa dritë
plot me lot më mbushen sytë.

Ç’thashë ashtu a unë korba
ç’thashë ashtu, ç’thashë ashtu?
Jo, moj, jo sytë s’ja nxorra!
jo, moj, jo!

Kur më vjen burri nga stani
Fu-fu-fu ma bën fustani
Fu-fu-fu, fu-fu-fu, fu-fu-fu


Më Shumë Këngë Nga Tefta Tashko Koço:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet