Më mbaj mend (për 1 muaj)

Thanas Marko - Kenge Per Boroven Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

DO MARE GJAKE NGA GJAKU I TYRE
DO TE SHKRUAJ NJA DY FJALE
PER BOROVEN TONE MARTIRE. (1)

SYRI I SAJ E DI Ç'KA PARE

AAAAAA Ç'LLAHTARI.

U NXI VENDI U NXI QIELLI
(Ref) JU MOR FRYMA EDHE DIELLIT
Ç'TE KANE BERE NJEREZIT E SHKRETE
Ç'TE KA BERE FOSHNJA NE DJEPE.

ATE DITE QIELLI NXIROI
PIKE E LOTIT NUK PUSHOI
EDHE FEMIJET NE GJUME (2)
GJAKU PO U DERDHEJ LUME

AAAAAA Ç'LLAHTARI.

JO MOR JO S'HUMBET BOROVA
DO TE RROJE SA TE JETE JETA
SI NUK HUMBI PYETI BOTA (3)
PRERE E VRARE ME BAJONETA

AAAAAA Ç'LLAHTARI.


Ky tekst u dërgua nga Autori i kenges THANAS MARKO

Thanas Marko - Kenge Per Boroven
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Boroven".
3. Video është e këngës "Kenge Per Boroven", por nuk këndohet nga Thanas Marko.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Thanas Marko:


Komente 0