TEKSTESHQIP

Thanas Marko
Kolazh
Lyrics

E po dashi dashi me kembore
E po ç'na gjezdis dote me dore

Ajde me tarna tarna ni na ni na
Ajde me tarna tarna ni na ni na
E po me tarna tarna ni na ni na
E po me tarna ni na ni na ni na

E po dashi dashi kapedan
E po ç'te kam taksur per kurban

Ajde me tarna...

Apo na mer enet moj
Hajde moj shko per uje
Korba moj une qyqja moj une
Jalla moj ç'te bej une eeeee

Ndaç i mbush ne çezem moj
Ajde ndaç ne lume
Korba moj une qyqja moj une
Jalla çte bejune eeeeee

Ne tu thefshin takat moj
Hajde ti blej une
Korba moj une qyqja moj une
Jalla çte bej une eeeeee.

Zbrisje tatapjete moj
Zbrisje duke qeshur
Te ndriste fytyra moj
Moj llere perveshur

Doja te te prekja moj
Me ike si flutur
Pse nuk me ndalon dhe moj
Te t'shof syte e bukur

SYTE E BUKUR BUKURO.

DËRGOI: