Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Tiri - Orë E Ndalur

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Orë E Ndalur".
3. Video është e këngës "Orë E Ndalur", por nuk këndohet nga Tiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Tiri - Orë E Ndalur  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  3

Muzika:

Enis Mullaj

Teksti:

Tiri Gjoci

Pjesëmarrëse në

Festivali i 56-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

05/12/2017

2017-12-05T10:19:39+00:00



Në dhomën time dielli zbret
Sot jo nuk e ndjej dorën që troket
Në mur varur rri ky shalli yt
E gjithçka e jotja është aty si një pikturë në syrin tim
Koha ndal , k'të çast ma fal

Orë e ndalur, e përmballur,
vetëm vetëm ka mbet'
Jam zemërthyer, kam frikë ta prek,
Ajo ... ajo ka jetë

Jo nuk e dëgjoj zërin tënd
Qetësinë se prish asgjë veç hapi yt i rënd
Në mur varur rri ky shalli yt
E gjithçka e jotja është aty si një pikturë në syrin tim
Koha ndal, k'të çast ma fal

Orë e ndalur, e përmballur, vetëm vetëm ka mbet'
Jam zemërthyer, kam frikë ta prek,
Ajo ... ajo ka jetë

Dhe pse s'të shoh ti je kudo
Në trup, në shpirt, lart atje
Orë e ndalur, e përmballur, vetëm vetëm ka mbet'






Më Shumë Këngë Nga Tiri Gjoci:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet