Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tiri Gjoci - Me Goten Bosh

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Goten Bosh".
3. Video është e këngës "Me Goten Bosh", por nuk këndohet nga Tiri Gjoci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Tiri Gjoci - Me Goten Bosh  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  6

Teksti:

Pandi Laço

Orkestrimi:

Gent Myftaraj

Pjesëmarrëse në

Festivali I 58-Të Në Rtsh

Komente

Asnjë Koment

01/12/2019

2019-11-30T23:00:00+00:00Ç’dreqin paske sonte ty pija s'të merr,
dhe një tjetër gotë për shpirtin tim që dhemb,
një tjetër fund dhe një mësim e nxjerr
do që historia tjetër fund të ketë,
veten ha me dhëmbë sado i fortë të jesh,

Ti gjysmën tjetër jo s'do mund ta kesh
Po të mbaj dhe pak,
Lutem të mos shkosh,
Vetëm ty te kam,
Gota ime bosh...

Mos më tradheto
Ti nuk je ajo
Dua të rrefehem
Më mungon ajo
Jo ti mos guxo
Mos më ngushëllo
E të më gënjesh
Jo nuk ka një tjetër si ajo

Nga mungesa jote kjo vetmi më trëmb,
Dua ta harroj e mos kem asnje peng,
Një overdozë dhimbje po më çmend

Sot jemi njesoj ti gota ime bosh,
Ti e zbrazur po kërkon të më lëndosh,
Por vetes unë i them që të jetosh

Mos më tradheto
Ti nuk je ajo
Dua të rrefehem
Më mungon ajo
Jo ti mos guxo
Mos më ngushëllo
E të më gënjesh
Jo nuk ka një tjetër si ajo

Mos më tradheto
Ti nuk je ajo
Dua të rrëfehem
Jo nuk ka një tjetër si ajo...


Ky tekst u dërgua nga Flavio Musaj
Më Shumë Këngë Nga Tiri Gjoci:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet