A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Trix (Veli Sahiti)

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  44
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Trix (Veli Sahiti) is a very famous singer and songwriter of Pop & Pop-Rock music. Ështe formuar në pranverë të vitit 1974 në fillim ishim tre anëtar Veli Sahiti, Muhamet Bislimi, si dhe Nuredin Azemi, po në këtë vit u bënë edhe ca ndryshime në grup inkuadrohen edhe dy anëtarë Hil Prenk Palaj (Daullist) si dhe Gjergj Prenk Palaj (Harmonike goje). Vlen të përmendet se grupi TRIX është ndër grupet e para të rock and rollit shqiptar cë u formua në vitin 1974 dhe po në këtë vit u formuan edhe rock grupe: Grupi MAK nga Mitrovica, gr...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Hite (2009)

Engjulli Im (2003)

Moj E Mira Te Pojata (2002)

Vallëzimi I Yjeve (2001)

Lamtumirë Gjeneratë (2000)

Kurora Digjet Zjarr (1998)

Toka Ime (1992)

Bukë, Kripë E Zemër (1990)

Hite Të Zgjedhura


» Add A Song »

Bjondina Ime
Sikur Dielli Ne Qershor
Ilaqi I Plages
Zjarri I Dashurise
Jam Kthyer Perseri
Molla E Kuqe
Eja

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Translations (1)


Related Artists:

Redon Makashi

Naim Krasniqi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Lyric Master

B-Genius

Endrit Elshani (Endri)

Labinot Tahiri (Labi)

Armend Rexhepagiqi

Nexhat Osmani

Skivi


Tags: Trix (Veli Sahiti), Trix, Veli Sahiti

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019