A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Trix - Pa Lamtumir


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  10

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

18/09/2011

2011-09-18T01:11:52

Pa lamtumirë moj u largove, më le në vetmi
Nuk besoja se do t'shifemi përsëri
Kanë kaluar plot shtatë vjet
Pa i shpjeguar njëri-tjetrit pse u ndamë aq lehtë
Më beso se të kam dashur me t'vërtetë
Dhe t'kuptojë se më ke dashur edhe ti vetë
Se m'ke dashur ti moj vajzë, unë mirë e di
Mirëpo fati s'na buzëqeshi n'dashuri

Tash kur ne të dy u pamë moj përsëri
Gjithçka kishte marrë fund për ne të dy
Dashuria jonë tash kishte mbaruar
Kur m'tregove me lot në sy se je martuar

Pa lamtumirë moj u largove, më le në vetmi
Nuk besoja se do t'shifemi përsëri
Kanë kaluar plot shtatë vjet
Pa i shpjeguar njëri-tjetrit pse u ndamë aq lehtë
Më beso se të kam dashur me t'vërtetë
Dhe t'kuptojë se më ke dashur edhe ti vetë
Se m'ke dashur ti moj vajzë, unë mirë e di
Mirëpo fati s'na buzëqeshi n'dashuri

Tash kur ne të dy u pamë moj përsëri
Gjithçka kishte marrë fund për ne të dy
Dashuria jonë tash kishte mbaruar
Kur m'tregove me lot në sy se je martuar


Lyrics submited by Fati   xxSTINExxChords

Pa lamtumire moj u largove,
Am C G
me le ne vetmi,
Am
nuk besoja se do tshihemi
Am C G
perseri..
Am
kane kaluaaaar,plote shtate vjet,
Am C G Am
pa shpjeguar njeri tjetrit,
Am C G
pse u ndam aq lehte,
Am
me beso se te kam dashur,
Am C G
me tvertete...
Am
dhe kuptoj se me ke dashur
Am C G
edhe ti vet
Am
se mke dashur ti moj vajze
Am C G
une mir e di...
Am
mirepo fati sna buzqeshi
Am C G
ndashuri...
Am

Tash kur ne te dy u pame moj perseri,
Am Dm Am
gjithcka kishte marre fund per ne te dy
G Am
Dashuria jone,tash kishte mbaruar,
Am Dm Am
kur tregove me lote ne sy se je martuar.
G Am


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019