Më mbaj mend (për 1 muaj)


Trix (Veli Sahiti) - Do T'më Gëzosh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Do T'më Gëzosh".
3. Video është e këngës "Do T'më Gëzosh", por nuk këndohet nga Trix (Veli Sahiti).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Trix (Veli Sahiti) - Do T'më Gëzosh  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Muzika:

Trix (Veli Sahiti)

Teksti:

Riza Bërbatovci

Këngë e albumit:

"Moj E Mira Te Pojata"

Komente

1 🔥

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+00:00Të përcolla në çdo hap,
Kishe sy qiell në verë,
Të përvidhesha rrugës sate,
Më shikoje nganjëherë.

Një kohë të lëshoi toka
Sikur vesë në mesditë,
Ngjallesh si lule krenare,
Do t'më gëzosh mua një ditë.

Refren: (x2)
Gjumin-gjumë nuk e shijoj,
Vitet kalojnë nëpër terr,
Të takoj n'kandil diellor,
Dhe të çmallem me syrin sherr.

Të përcolla në çdo hap,
Kishe sy qiell në verë,
Të përvidhesha rrugës sate,
Më shikoje nganjëherë.

Një kohë të lëshoi toka
Sikur vesë në mesditë,
Ngjallesh si lule krenare,
Do t'më gëzosh mua një ditë.

Refren: (x2)
Gjumin-gjumë nuk e shijoj,
Vitet kalojnë nëpër terr,
Të takoj n'kandil diellor,
Dhe të çmallem me syrin sherr.


Ky tekst u dërgua nga Riza Bërbatovci
Më Shumë Këngë Nga Trix (Veli Sahiti):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet