Më mbaj mend (për 1 muaj)


Veli Sahiti Trix - Alo Alo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Alo Alo".
3. Video është e këngës "Alo Alo", por nuk këndohet nga Veli Sahiti Trix.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Veli Sahiti Trix - Alo Alo  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Toka Ime"

Këngë e albumit:

"Hite Të Zgjedhura"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1992

1992-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Alo Alo" kënduar nga Veli Sahiti Trix.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Keisi - Alo Alo

2x
Alo, alo, alo, alo
fik telefonin du me ta ni zonin,
Alo, alo, alo, alo
no, no, je je je je.

Ndaje ti pse nuk vjen më
të du nëse dhe ti më do
gabi ke bo, ti ke bo
no, no, no, no.
Mbaje ti fajin mbaje
hajde dhe kërko falje,
dashni nuk ka me ta ndje.

Zonin po du me ta ni
me prit atje du vete.

ALO

2x
Alo, alo, alo, alo
fik telefonin du me ta ni zonin
Alo, alo, alo, alo
no, no, je je je je.

Siku pi pong, siku pi pong
dashnia jon sot po shkon
po e harron kush të don
faji po më bon, faji po më bon.

Mbaje ti fajin mbaje
hajde dhe kërko falje
dashni nuk ka me ta ndje.
Zonin po du me ta ni
me prit atje du vete.

ALO

2x
Alo, alo, alo, alo
fik telefonin du me ta no zonin
Alo, alo, alo, alo
no, no, je je je je

Alo, alo, alo, alo
Alo, alo, alo alo
No, no.

Ero & Buk1 - Alo Alo

Ero:
Ajo o tum thirr
Un pi thom qe vonona
Alo alo zemer
Me dy telefona (x4)

Buk1:
Ajo o tum thirr
Un pi thom qe vonona
Alo alo zemer
Me dy telefona
Krejt qka ndodh n qytet, per ty informona
Un po shkoj te nalt, ata menojn qe po rrzona
Na nuk jem pi sot, po moti e lujm ket game
Po thojn qe na dojn, amo bi**hat nuk i ndjejm
Dashuri me pare se paret spom lojn n lloq
Jetojm si n Texas mos u sill knena shoq
Dashuri me pare se paret spom lojn n lloq
Jetojm si n Texas mos u sill knena shoq

Ero:
Ajo o tum thirr
Un pi thom qe vonona
Alo alo zemer
Me dy telefona (x2)

Ero:
Ajo o tum thirr
Un pi thom qe vonona
Tjert po xhelozojn se shum po dallona
Let xhelozojn le ti myt inati
Loqka shum miss mi bon vijat gati
Let xhelozojn le ti myt inati
Loqka shum miss mi bon vijat gati
Let xhelozojn le ti myt inati
Let xhelozojn le ti myt inati

Ero:
Ajo o tum thirr
Un pi thom qe vonona
Alo alo zemer
Me dy telefona (x4)

Dabesst - Alo Alo

VERSE 1:

Ta ktheva shpinën
me kqyr a po ma ngul thikën
Deri sa kena mrri n'ditën
Kur, ndjenjat qe i pata ikën
Sa po m'vjen keq, keq
Amo mos kaj ti prap kesh
E di qe po t'pengon me t'desh une pa t'desht
Amo mos fol ti veq hesht (2x)
Edhe pse e dijm qe po bojna mëkat
Po po bojna mëkat
Prap deshira jon o me dal nat per nat
Po po nat per nat
Durt e mija n'trupin ton
Edhe kur s'jon e di endrron mu kon
Qdo sen i jemi t'mungon
E di qe t'rreh zemra sa her qe t'thirri n'telefon


REFFRENI.(2x):

Alo Alo !
Alo Alo !
Qele ma shpejt se nuk kom koh
Jom ka du me t'pa
Alo Alo !
Alo Alo !
A je tu ardh a jo ?
Se po du hala


VERSE 2:

O sa kishe dasht me m'majt n'distanc
Mu munu me m'harru po nuk ki shanc
E di qe lidhja jon nuk o romanc
ndjenjat e mija pi tuave kan tjeter nuanc
M'fal qe po t'boj mu nih femen pa vlera
Amo po m'lun kur po t'shoh me sutjena
Ngat teje tjerat po m'doken si plehra
Nuk po kom ndjenja amo mir po ndjehna
Jo, nuk jom ka du me hup koh
E di o shum vshtir po kupto
Veq msheli syt mos meno per kurgjo


REFFRENI.(3x):

Alo Alo !
Alo Alo !
Qele ma shpejt se nuk kom koh
Jom ka du me t'pa
Alo Alo !
Alo Alo !
A je tu ardh a jo ?
Se po du hala

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Trix (Veli Sahiti):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë