Më mbaj mend (për 1 muaj)


Trix (Veli Sahiti) - Moj E Mira Te Pojata
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj E Mira Te Pojata".
3. Video është e këngës "Moj E Mira Te Pojata", por nuk këndohet nga Trix (Veli Sahiti).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Trix (Veli Sahiti) - Moj E Mira Te Pojata Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Moj E Mira Te Pojata"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Moj E Mira Te Pojata" kënduar nga Trix (Veli Sahiti).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 7 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
7

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Iliret & Mihrije Braha - Moj E Mira Te Pojata

Shemi o moj e mira te pojata hije te paskan flokt e gjata flokt e gjata hije te paskan shkurtoj pak o tu preft nafaka,syry yt vasho si filgjan vetlla te holla hi gajtan,shtati yt vasho si selvi goja jote vasho si kuti Mihria shumë o djal jam ba merak zemra do me më plas ne bark,smut jom kan o qe sa jav nuk je ardh me më pa.Tishe ardh o dej te ara ish qu dala e te kish dal para.Nuk je ardh me um pa mu prandaj nuk te du. Shemi eeeeeeeeee a sma fal vash

Alma Bektashi & Gent Bushpepa - Moj E Mira Te Pojata

Moj e mira moj te pojata hije te paskan o flokt e gjata
Hije te paskan o flokt e gjata shkurtoj pak e tu preft nafaka
Syri yt vasho si filxhani vetllat t'holla eh sikur gajtani
Shtati yt vasho si selviee goja jote oo si kutie Uh dala t'plast

Shum o djal jam bo merak zemra don mem plas në bark
Smut jam kanë o qe sa javë nuk je ardh mem pa
Te kishe ardh o dej te arra ish qu dada t'kishdal parra
Po sje ardh o mem pa mu prandaj mo stë du

A sma falë vash syrin e zi ee,ta run baca si synin e tij ee
A sma falë falë vash goje ni here ta shijoj vetëm ty arblere

Uh dja i dades
Dalngadal krenar u ndam shejë në faqe mos mem lan,
Shej në faqe mos mem lan nana më qorton
Dalim në bashqe me shetit trëndafilat me i ujit
Du mem than vetëm një fjalë se të dua djal

Mak - Moj E Mira Te Pojata

Moj e mira o, te pojata, hije te paskan flokt e gjata
Hije t'paskan o, flokt e gjata, shkurtoj pak e tu preft nafaka
Syri yt vasho si filxhani, vetllat t'holla eh sikur gajtani
Shtati yt vasho si selvie, goja jote o si kutie
(Uh dala t'plastë)

Shumë o djal jam bo merakë zëmra don me m'plasë në bark
Smut jam kanë o qe sa javë nuk je ardhë me m'pa
Te kishe ardhë o dej te arra ish qu dada t'kish dal para
Po s'je ardhë o me m'pa mu prandaj mo s'të du

A s'ma falë vash syrin e zi e, ta run baca si synin e tij e
A s'ma falë vash gojën ni herë e, ta shijoj vetëm ty arblere

Uh djal i dadës
Djalë kam ra në krahror tan, shejë në faqe mos me m'lanë,
Shejë në faqe mos me m'lanë, nana më qorton
Dalim në bashqe me shetit, trëndofilet me i ujit
Du me m'than vetëm një fjalë, se të dua djalë

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Trix (Veli Sahiti):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë