Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Trix (Veli Sahiti) - Simpatia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Simpatia".
3. Video është e këngës "Simpatia", por nuk këndohet nga Trix (Veli Sahiti).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Trix (Veli Sahiti) - Simpatia  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Moj E Mira Te Pojata"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Simpatia" kënduar nga Trix (Veli Sahiti).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lumi B - Simpatia

[REF. Durata Dora:]
Deri në flok mbuloja trupin
Të bëja zap mendimet e mia
Lidhesha fort për zemrën tënde
Simpatia, simpatia

[Lumi B:]
Simpati, simpati s'je si tjerat je si ti
Simpati, simpati
je tu mvra si me allti
po po sdi ca me menu oj dashni
jo jo mu idhnu me mu kush tka shti
krejt kom mi bo vec met bind
Met tregu qe ti per mu ke lind
Amo prap se prap je ma e mira
Po po prap se prap je ma e mira
Tregomi deshirat
Ti plotsoj edhe pa i fry qirat
Krejt o kon ma leht kur jom kon i ri
Kur je kon e re
Kur nuk ta ka ni
E problemet skan vlejt
Tash vec arsye me gjet
Ajde kthehem nvitin 98 me kaset

[REF. Durata Dora:]
Deri në flok mbuloja trupin
te beja zap mendimet e mia
Lidhesha fort per zemren tende
Simpatia, simpatia

Deri në flok mbuloja trupin
Te beja zap mendimet e mia
Lidhesha fort per zemren tende
Simpatia, simpatia

[Lumi B:]
As s'u puthem as s'u prekem (baby)
Kur u zhdukem ma su gjetem (baby)
Shkun vjet ala vet (baby)
Amo ment ala ment te ti (let's go)
E ket xhelozi qe pe ni
Sun e myti as me raki
Dit nkalendar vec po ndrrohen
Edhe me kthy kohen prap bashk bohen

[Durata Dora:]
Ti ku je ti ku je
Un hala per ty po pi
Un hala per ty po pi (baby eyy)
Ti ku je nuk e di
Spo muj me hek ket merzi
Un hala per ty po pi (baby)

[REF. Durata Dora:]
Deri në flok mbuloja trupin
Te beja zap mendimet e mia
Lidhesha fort per zemren tende
Simpatia, simpatia

Deri në flok mbuloja trupin
Te beja zap mendimet e mia
Lidhesha fort per zemren tende
Simpatia, simpatia

Liroo - Simpatia

Ref:1x

Ti e din qe un un e boj veq per ty
Ti je ma e mira qe une tkom simpati
ti e din qe un e boj veq per ty
ti jeeee maa e miraaaaa

tiiii ti je ajo qe mua me pelqen ejjjj
tiii je ajo qe mua po me qmend
me ty jom okay me ty jom shum perfekt
un e di qe ti pa mu loqka jem se ki let
eja ktu e mu afro ndjeje ritmin ti me mu
gjithqka nket mbromje na kena me booo

Ref:1x

Ti e din qe un un e boj veq per ty
Ti je ma e mira qe une tkom simpati
ti e din qe un e boj veq per ty
ti jeeee maa e miraaaaa

Me ty po du mu konme ty un qdo second
sa her qe kalon afer meje me dor ma bon
Eja ti te un.ma afer ti mu afro
mos bon me dor se me sy po t'haa
Nese prap ti vazhdon edhe me sy ma bon
un prap duna mu kthy.edhe met nxon
se ti je ma e miraa.ti je ma e miraa

Ref 1x

Ti e din qe un un e boj veq per ty
Ti je ma e mira qe une tkom simpati
ti e din qe un e boj veq per ty
ti jeeee maa e miraaaaa

Nje buzqeshje mua ma dha.mu afrua edhe me thaa
te kam gjante kam shpirtpa ty jo nuk mund t'jetoj
Ajo qmendet pas meje.tnjejten gje edhe un nuk mund te rri pa te
Ajo thot se mua me don.un e dua me shum se gjdo gjee

Ref:4x

Ti e din qe un un e boj veq per ty
Ti je ma e mira qe une tkom simpati
ti e din qe un e boj veq per ty
ti jeeee maa e miraaaaa

Enisa Zyberi - Simpatia

nje dit vendosa te dal vet ne qytet
isha e lodhur nga mesimi detyrat e leximi
ecja shpejt e azgje
sme binte nder mend e pa preit per nje moment
dikush me pershendeti

simpatia simpatia ne mua trokiti
simpatia smpatia zemren mua ma tronditi

seq u skuaq ne fytyr
si thash as ditnemirrr
se nga iku nuk e pash
e me kok desh shtylles i rash
mami dhe babi se din
cka ka ndodhur me mua ne qytet
por edhe ata kan qen te ri
e kan pasur simpati

simpatia simpatia papritmas trokiti
simpatia simpatia zemren mua ma tronditi

simpatia

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Trix (Veli Sahiti):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë