Më mbaj mend (për 1 muaj)

Trix - Zjarri I Dashurise  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika & Teksti:

Trix (Veli Sahiti)

Komente

Asnjë Koment

08/04/2017

2017-04-08T11:09:18+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Zjarri I Dashurise" kënduar nga Trix.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Trix i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Selim Llumnica & Donika Hajra. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

selim llumnica
Ishte vjesht e vone
kur te takova ty
edhe pse ti heshtje
me flisje me sy
edhe pse ti heshtje
me flisje me sy

donika hajra
N'fund te asaj stine
si gjethe u dridha
pran shikimit tend
heshtja ish me e mira
pran shikimit tend

donika selimi
heshtja ish me e mira
zjarri i dashuris
zemrat tona ndezi
tash thua pa ty
te me qel mengjesi
le te na i bashkoj zemrat
terri i ksaj nate
sdua te jetoj larg
buzqeshjes tende
le te na i bashkoj zemrat
terri i ksaj nate
sdua te jetoj larg
buzqeshjes sate

selim llumnica
ti ishe per mua
bota edhe jeta
ora per ne dy
skishte me akrepa
ora per ne dy
skishte me akrepa

donika hajra
jeten e dhurova veq
kur te njoha
dashuria jon le te
jetoj sa koha
dashuria jon

selim donika
le te jetoj sa koha
zjarri i dashuris
zemrat tona ndezi
tash thua paty
te me qel mengjesi
le te na bashkoj zemra
terri i ksaj nate
sdua te jetoj
larg buzqeshjes tande
le te na bashkoj zemra
terri i ksaj nate
sdua te jetoj
larg buzqeshjes tande
zjarri i dashuris
zemrat tona ndezi
tash tha pa ty
te me qel mengjesi
le te na bashkoj zemrat
terri i ksaj nate
sdua te jetoj larg
buzqeshjes tende
le te na i bashkoj
zemrat terri i ksaj nate
sdua te jetoj larg buzqeshjes sateMë Shumë Këngë Nga Trix (Veli Sahiti):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet