TEKSTESHQIP

Tru Pak & Rocky
Zot
Lyrics

I besova une fjalet
ngado,
besova tek njerzit
kedo qe shoh.
Kam besuar une veten
dhe akoma se njoh
Se kam besuar kurre zotin
por per kedo ka nje kohe

I kam lenduar te gjithe
s’kam besuar ne dashuri.
Kam gabuar aq shume
Zot sa valle
A do me falesh ti?
kam menduar per veten
s’kam menduar per asnjeri
sado i madh ky gabim
kush fal nuk merr ndeshkim

Zot
nga gabimet mesojme
dhe gabime bejme plot
Ata qe nxiten luften
flasin per paqen ne bote
shkencetaret sharlatane
kurre njeri s’do krijojne dot

Inteligjenca arificiale
po na kthen ne robot
Sistemi te con ne shkolle
dhe ti mesove te pish droge
rrethanat t'bejne te genjesh
por t’u rrit hunda pinok
rrethi t’u ngushtua
nuk do kesh me ata shok

Prindrit u krenuan se
korruptuan nje petagog
keshtu del ekselent
sa per te marre nje cope rroge
ndersa dalim te cmendur
dhe paskemi nevoje per psikolog
ja pse u detyrova nga shqiponje te kthehem zog

Se krimineli u pastrua
e i drejti shume u ndot
sot ndjenja nis nga fotot
dhe dashuria kopjon pornot
jemi maskuar si palacot
qe ndjekim Marilyn Monroe-t
dikush punon me sakrifica
dhe djersen ja hane kazinote

Disa te tjere te besojne dhe po te presin im zot
A e di zot?
Ne toke eshte paradoks
ku parajse eshte paraja
ku shifrat kane aq vlere
sa qe shet foshnjen mamaja
ku ligesia,hipokrizia
kane arritur ne maja

Se ndergjegjja mekatoi
ja pse u prish dynjaja
ju genjen mendja ju o
kokat e medhaja

Zemra eshte e vogel
nuk ka vend per zemerim.
Ky udhetim i shkurter pertej fundit e ka nje fillim.
INFO
Për të dhuruar akoma më shumë emocione, produkti muzikor përcillet para një audience më të gjerë i realizuar në dimensionin vizual me anë të një klipi muzikor, i cili u publikua me datë 28 Prill 2023. Kompozitor është Arber Kocllari, ndërsa autor i tekstit është Tru Pak.