Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tuna - 12 Muaj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24

Udhetar, dy njerez te gjalle,
Bejne dashuri çka është kjo tragjedi apo
komedi?
Çka është kjo dashuri apo shprehi?
Si ndodhi këtë ti mir e di!

Babi te lutem ndihmom,
Të gjitha brengat nga zemra mi
merr,
Nga dashuria shpetom!
Çka është kjo dashuri apo shprehi?
Si ndodhi këtë ti mire e di!

REF:
Janar,Shkurt,Mars-ska te kapur
Prill,Maj,Qershor-mjaft te matur,
Korrik,Gusht, Shtator-një fjale veç një
Tetor, Nentor, Dhjetor- e asgjë!
(ref.2x)

Mami te lutem ndihmom,
te githa brengat nga zemra mi merr
Nga dashuria shpetom!
Çka është kjo dashuri apo shprehi?
Si ndodhi këtë ti mire e di!

REF:
Janar,Shkurt,Mars-ska te kapur
Prill,Maj,Qeshor-mjaft te matur,
Korrik,Gusht, Shtator-një fjale veç një
Tetor, Nentor, Dhjetor- e asgjë!
(ref.4x)

Mos me mundo,
Une kam me ke t'luaj rolin,
Bye-bye dhe shko,
Shpresoj se dot vij një dite
Mos me harro
Veç une te durova një vit,
Nëse gjen me mire
Paraqitmu dhe me thirr!

REF:
Janar,Shkurt,Mars-ska te kapur
Prill,Maj,Qershor-mjaft te matur,
Korrik,Gusht, Shtator-një fjale veç një
Tetor, Nentor, Dhjetor- e asgjë!
(ref.4x)


Ky tekst u dërgua nga NoraTuna
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2003
Festivali: Zhurma Show 2004
Muzika: Darko Dimitrov
Teksti: Tuna
Orkestrimi: Darko Dimitrov


Tuna - 12 Muaj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "12 Muaj".
3. Video është e këngës "12 Muaj", por nuk këndohet nga Tuna.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tuna:


Komente 0