Më mbaj mend (për 1 muaj)


Unikkatil - Kejt Hajvan

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kejt Hajvan".
3. Video është e këngës "Kejt Hajvan", por nuk këndohet nga Unikkatil.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Unikkatil - Kejt Hajvan  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  245

Këngë e albumit:

"Shihemi N'perkujtime"

Komente

5 🔥

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+00:00Kush osht ai tipi që del, me 16 shokë n'bel?
Rr e b e l, udhëheqësi Rebel
Që si han kàri për çka ki bô a kush jé
Që jeton n'Amerikë, po o SHQIPE deri n'dhé!
T'qimt e nanës e urrejnë, n't'njëjtën kohë adhurojnë
Rrospat e dojnë, mashkujt idollizojnë
Se e ka falë nëna ni hajvan t'smutë n'kry
Që dreqin e ka kqyrë n'sy, edhe e ka pshty
Bile luftë i ka shpallë, si kërset për njeri t'gjallë
Që thot gjoma ti ni njeri që se lypë ni plumb n'ballë
Që s'mërzitet se sa t'madhe e ki blé alltinë
Që rrencav e bulashav ja çet rrenat në lidinë
Që sundon, që zotron, okupon e likfidon
T'qimve t'nanës ju kallxon se padyshim ju rrxon!
Asllan, azgan me zemër kejt luan
Që kàri nuk i han se e ka falë Zoti hajvan.

M'ka falë Zoti kejt hajvan, m'fàl nàn e di që lujta menve
Po rrí me do mangupa ma t'trêntit pi t'trêntve
Asi që rrehin gjin, prejn gjin, vrajn gjin
I shoh nanat e gjaksav, ato tash veç po kajshin.

Un jom mut njeri, po edhe patriot
Se çashtu na u kan bo plot patriota sot.
Që n'ftyrë mirë t'bojnë, t'dojnë e t'lavdojnë
E' si ta kthejsh shpinën, ta qijnë nanën t'sakatojn
Apet tòn i kena t'zezat tona, s'ka tômël pa mazë
Çata që i thirrë ti njerz, unë shkùrt i thirri shtazë
Që kan dalë e kan ikë, e jon zgidhë pi shtallës
Mos harro ka dallim shùm pi t'trêntit e budallës
Se e di ç'a po thú, edhe ç'a po t'sillet n'mêne
Po thú ku karin e non's po m'bijnë n'mend tòna kto sene?
E' pse po foli shùm, pse po bôj armiq palidhje?
Po hajt se nuk ka lidhje, se un e kom ni zgjidhje!
Jom poet, gjaknxèht, plot me kreativitet
I inspirum n'jetën e vet, t'shet realitet!
E' kta le t'urrejnë, se punë tjetër nuk kan
Veç mu kàri nuk um han, se m'ka fal zoti hajvan.

M'ka falë Zoti kejt hajvan, m'fàl nàn e di që lujta menve
Po rrí me do mangupa ma t'trêntit pi t'trêntve
Asi që rrehin gjin, prejn gjin, vrajn gjin
I shoh nanat e gjaksav, ato tash veç po kajshin.

A mos nive për at' këlyshin që ëndrrojke mu bô mbret?
E' m'as ni kallabllak problemeve e arriti qëllimin e vet
E' jeta jem osht çashtu diçka, prej fundit në maje
Ven'in që m'takon dost me kërkon se ndaj
E' emni jem Viktor, simbolizon Fitore
A thú pse bre nanën gjithçka po m'shkon për dore?
Ndoshta se kom gjak Drenicak nëpër vena
Un s'jom Tupac zezak, un jom SHQIPE me dy krena!
Un jom zoni i çdo Shqipe prej Presheve n'Çamëri
Fjalt që s'din mi nxjerr pi goje, un i thom për ty
Edhe pse plot t'qim nane dojn me m'mytë, nime me m'vra
Kthehna unë shpejt, mos ta nin kàri o vlla
E' e shohim kon e vran, e kon e pushkaton
E' e sheh qysh Rebeli, vdekjen e sfidon!
Se i kom thon Engjullit tem kom me t'bo mu mburrë oj nàn
E di që ty po t'dhem se m'ka falë Zoti kejt hajvan.

M'ka falë Zoti kejt hajvan, m'fàl nàn e di që lujta menve
Po rrí me do mangupa ma t'trêntit pi t'trêntve
Asi që rrehin gjin, prejn gjin, vrajn gjin
I shoh nanat e gjaksav, ato tash veç po kajshin.


Ky tekst u dërgua nga Albina   lorikk   bestgroup   Gazmend   EnisTBAKartolina (4)

5
1
3
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Unikkatil:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet