Më mbaj mend (për 1 muaj)

Unikkatil - 1 Dashni Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  58

Ka do sene mrena meje qe moti kom dasht me i thon
bile po menoj mos u bo pak von
se tu i lon gjonat per neser kontraproduktive
ama po shpresoj qe sot ndoshta m'nive
Zemer mdoket qe kurr nuk tkom kallzu
kur ti je afer meje cka bohet mrena n'muu
si me marr ni xho t'eger me zbut
ti ma qetson shpirtin e mi permison t'rrut
Cka o kjo..faqe qe pe ni
a e di se une nuk jom msu
me pa jeten si magjiii
Kur e shoh Diellin tu rrezu edhe Akulli po nxehet
per momentin qe sje ktu
bota jeme thehet tlutna shihe
Qeto mos e dysho
e kom pas vec 1 dashni
e ti je cajo njo
Kom bo shum sene
e me mujt kejt i djegi
po kjo perpos teje
Qe kom me dasht deri dekii

Pamjen e ki si statuj hyneshe
sidomos teshat kur i deshe
Perpos ksaj ki shume tjera elemente
me ty muna me pas bised inteligjente
S’ta du vec trupin
ta du dhe trunin
sa her untona
vec tima hek unin
e cka ma shume me bo me t'krahasu me t'jera
at’her vec vjen tu tu rrit vlera
S’duna me i rra msysh po ndihna e bekum
Nese kjo vec onder du me dek ngjum
Nuk e kom prit qe nje dit kam me taku
dikond qe ka me dit mem ra n'fije mu
Edhe pse kaniher kuptohet po hami
Prap m'uron kshnellat
un i thom me fat bajramin
Drejt po kallzoj ket cik se meritoj
per qato edhe nese m'le une e kuptoj..


Ky tekst u dërgua nga KatiliUnikkatil
Renditja: Top 200
Publikimi: 07/07/2019


Unikkatil - 1 Dashni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "1 Dashni".
3. Video është e këngës "1 Dashni", por nuk këndohet nga Unikkatil.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

28

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Unikkatil:


Komente 0