TEKSTESHQIP

Unikkatil
Shihemi n'Perkujtime
Lyrics

UniKKaTiL
.......................................................
Nana nije kongen teme per senet qe pi sho
Veq kur menoj dyher besa ma mir mos e ngo
Ata si un po vuna spo sjellen qysh po duna
Prej plot gjinve po ruhna se kerkuna s'pi perkulna
Zot runa shqipet si un thojn
Zoti i ndihmon atyne qe vetit i ndihmojn
E buzen qe kafshojn kur e shohin per qa karin jetojn
Ato shqipet qe um dojn e kuptojnë kur um ngojn
Se jeta osht 1 denim si sherbetori natyres
Per tipa qe s'bojn sene t'kqija veq hatri i ftyres
Senet s'bohen se nuk don me i bo e jo se nuk guxon me i bo
Barem qashtu un i sho spo t'pelqen mos u pajto
Mos me pas lirine e zgjedhjes t'kufizume
Kejt bota e qim nane ish kon e anarkizume
Kejt kto sene qe po ndodhin ishin te shkrume
Le mo kryt spe lodhi pe lo 1 konge per perkujtime
.......................................................

Ref:2x
.......................................................
Dej sa t'Shihem n'Përkujtime ket mentalitet kom me pas n'kry
S'kom me ndryshu dej ta shoh Zotin me sy
A noshta dreqin a sdi kon karin je
Veq pasha nonen t'boj be jom katil deri n'dhe
.......................................................

.......................................................
Kom qaq shum sene me thon taman mendojn qe mbeta pa koncepte
Inspirona me trazira t'botës jo perfekte
Kalli duhon njo mas njo si kovaç
Poemat si ilaq per problemin qe u shfaq
Ma shum plaq sa shnet paq kur po kollitna
Pi lexoj mire n'kry kishe s'po di po shitna
Se shume kom qef kur kry thatat um nenqmojn
Se veten e shkatrrojn kur rrugt e mia i befasojn
Shqipe maje mburrjen para tonav qeshtu jom rrit
Veq menja madhe 1 dit ka me ma hup kryt
E urtia shpesh um thot hey merre veten me tmir
Pasha Zotin po munona veq pom doket teper f'shtir
Se kom adrenalin si plin gatshem me pëlcit
S'jom tu paraqit cka sjom jom i unt e kurr i ngit
E deri kurr rrushi kumlla qet
Une jom qaj vet me kit personalitet
.......................................................

Ref:2x
.......................................................
Dej sa t'Shihem n'Përkujtime ket mentalitet kom me pas n'kry
S'kom me ndryshu dej ta shoh Zotin me sy
A noshta dreqin a sdi kon karin je
Veq pasha nonen t'boj be jom katil deri n'dhe
.......................................................

DËRGOI: