TEKSTESHQIP

Unikkatil & Cyanide
Mos T'kisha Njoft
Lyrics

Verse: 1 Cyanide

T'lumt na per qika t'sodit, qe kan dal krejt pi dipit,
Komt Ton naten e ka therr, sonte sja din emnin tipit,
E papakat skan qka bojn, hala mas tyne kallen,
A thu pse gruja ti, kurva nanes ja kthen fjallen,
Papakica, bajatica, qe i mush cicat me shprica,
Ska qka thot se trupi saj, ka batica e zbatica,
Hajde perzima qit qaj, se ski lidhje me ket loj,
Tash nuk ki qka thu mo, se t'ka met kari ne goj,
Sikur ti shum qika tjera, qijen dhe pse kan frrajera,
Dihen si ti sho i njo dhe shihen, doj mu qi me mu si t'pihen,
Se ju kruhet sun pret t'gjuhet, duhet flaka diqysh t'shuhet,
Smuhet qika krejt, nese ja ferkon qysh duhet,
Thuhet n'fjal te urt kujt, ja jep gishtat ti merr durt,
Sidomos kur tja lshon bishtat, shqiptares ti sje burr,
Kurr mos ja hek zinxhirt, se e qet qafen si xhiraf,
Me gabu me ja lshu rrugen, qe besa t'hypi n'qaf...

Refreni: UniKKatiL

Mos t'kisha njoft, (laughing)
S'tiksha than kurv s'di qa t'koft (se ti je kurv loqk)
Qa me bo qe shum mir po t'njo,
Pe di qe veq ni sen pe do,

Mos t'kisha njoft, (laughing)
S'tiksha than kurv s'di qa t'koft (se ti je kurv loqk)
Qa me bo qe shum mir po t'njo, (sdi qa t'koft, ty dreqi t'marrt)
Pe di qe veq ni sen pe do,

Verse:2 CyaNide

Te kisha dasht me zemer, mos t'kisha njoft si femer,
Sikur kurv qi je, kishe une pidh me emer,
Kishe une qik e mir, kishe une qik virgjine,
Kishe une nuk jom qajo qe jam qi midis Prishtine,
Mir pe sho qysh po do, po munohesh me shit ndryshe,
Masi t'qohesh pi dyjve gujve, qe je ul me ni qyshe,
Ai ta ngjiti, ti sja ngjite, vyn dy veta me lujt lojen,
Sidomos masi t'qohesh pi dy gujve tu fshi gojen,
Sa per mu kur kesh me ty, shpirti pi trupi me dilke,
Kur ja lshojshe ata sy, shokve t'mi zemra me dhimke,
E tere bota mu sillke, aty posht kur te shisha,
Se nuk ishte dashuri, po sex i fliqt kur te qisha,
Mos u tut se sosht ka m'dhem, kan kalu ato faza,
Prej dites qe te therra, edhe goj kur tu shpraza,
A man n'men diten e par, thojshe se kurr nuk e preki,
Kur e preke per pak deke, tash sun i man durt ne veti,

Refreni: UniKKatiL

Mos t'kisha njoft, (laughing)
S'tiksha than kurv s'di qa t'koft (se ti je kurv loqk)
Qa me bo qe shum mir po t'njo,
Pe di qe veq ni sen pe do,

Mos t'kisha njoft, (laughing)
S'tiksha than kurv s'di qa t'koft (se ti je kurv loqk)
Qa me bo qe shum mir po t'njo, (sdi qa t'koft, ty dreqi t'marrt)
Pe di qe veq ni sen pe do,

Verse:3 CyaNide

Mos t'kisha njoft se qfare je, besom st'kisha shajt,
Kur nuk t'kisha thirr kurv, kurr nuk t'kisha shti me kajt,
Po tashti qe pe sho, kurr su kan 1 per 1,
Loqka jem ti je kurva ma e madhe qe e njo,
Tash munesh me shku, me dal me shoqe neper klube,
Mos harro mi ul farmerkat, qe me tu ngjit far zhuge,
Far zdrali far bali, naj njo me kar kali,
Se tash nuk je ma femna jem, e une sun te nali,
Tash munesh me dal, pa ta thon dikush naj fjal,
Tash lirisht me shoqet tua, munesh me fol per naj djal,
A per naj femen, se me ty kur nuk e di,
Veq ton jeten me t'thirr kurv, une ty kurr sisha ngi,
Kurv, kurv, a je ka mnin kurv???
Em kujtohet nifar vakti, ngajshe me m'pa tu u pshurr,
Po m'kujtohet ajo nat, kur tu kajt ke tu u furr,
Me kujtohen sod shum sene, qe s'ka mi kujtu kurr,

Refreni: UniKKatiL

Mos t'kisha njoft, (laughing)
S'tiksha than kurv s'di qa t'koft (se ti je kurv loqk)
Qa me bo qe shum mir po t'njo,
Pe di qe veq ni sen pe do,

Mos t'kisha njoft, (laughing)
S'tiksha than kurv s'di qa t'koft (se ti je kurv loqk)
Qa me bo qe shum mir po t'njo, (sdi qa t'koft, ty dreqi t'marrt)
Pe di qe veq ni sen pe do,

Outro: CyaNide

Yo, ni sen, i kom rra pishmanit qe si kom than qito sene pak ma herret, anyway fuck it, CyaNide, Rebel, ikem shkun me njek...

DËRGOI: