TEKSTESHQIP

Unikkatil
1 Dashni
Lyrics

Ka do sene mrena meje qe moti kom dasht me i thon
bile po menoj mos u bo pak von
se tu i lon gjonat per neser kontraproduktive
ama po shpresoj qe sot ndoshta m'nive
Zemer mdoket qe kurr nuk tkom kallzu
kur ti je afer meje cka bohet mrena n'muu
si me marr ni xho t'eger me zbut
ti ma qetson shpirtin e mi permison t'rrut
Cka o kjo..faqe qe pe ni
a e di se une nuk jom msu
me pa jeten si magjiii
Kur e shoh Diellin tu rrezu edhe Akulli po nxehet
per momentin qe sje ktu
bota jeme thehet tlutna shihe
Qeto mos e dysho
e kom pas vec 1 dashni
e ti je cajo njo
Kom bo shum sene
e me mujt kejt i djegi
po kjo perpos teje
Qe kom me dasht deri dekii

Pamjen e ki si statuj hyneshe
sidomos teshat kur i deshe
Perpos ksaj ki shume tjera elemente
me ty muna me pas bised inteligjente
S’ta du vec trupin
ta du dhe trunin
sa her untona
vec tima hek unin
e cka ma shume me bo me t'krahasu me t'jera
at’her vec vjen tu tu rrit vlera
S’duna me i rra msysh po ndihna e bekum
Nese kjo vec onder du me dek ngjum
Nuk e kom prit qe nje dit kam me taku
dikond qe ka me dit mem ra n'fije mu
Edhe pse kaniher kuptohet po hami
Prap m'uron kshnellat
un i thom me fat bajramin
Drejt po kallzoj ket cik se meritoj
per qato edhe nese m'le une e kuptoj..

DËRGOI:
Rryma muzikore:
Hip-Hop
Renditja:
Top 200