A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Uran Dervishi - Shoku Im


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

11/01/2019

2019-01-11T16:22:44


Sorry, this song lyrics is not yet available "Shoku Im" sung by Uran Dervishi.
Your help will be much appreciated, if you may add the lyrics to "Shoku Im".
The music video from Uran Dervishi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Hekurani - Shoku Im

[Vullneti:]
Prape paske pi shume!
Un e di, pse je deh kaq shume!
Nga dashuria shpirti kur lendohet
Dhembja vetem shtohet.

[Hekurani:]
Jeta ime shok perfundoj
Merzia gati me shkattroj!
Fryme po marre
Por spo n'djehem gjalle!

Ca m'ka ba, mallkuar qofte
Ca m'ka ba, kurre mos kofte!
Pasha t'madhin zot
E kam dashur fort.

[REF. x2 Vullneti:]
Ma i forte se kurre, bahu shoku im
Mos u dorzo, hajt se bohet mire!
Un e di un e di, ke me gjet ma mire.

[Hekurani:]
Se kam lehte, hiq un se kam lehte
Si me harru, ne gjak do ta kem perjete!

[Vullneti:]
Ma i forte se kurre, bahu shoku im
Mos u dorzo, hajt se bohet mire!
Un e di un e di, ke me gjet ma mire.

Hekurani:
Se kam lehte, hiq un se kam lehte
Si me harru, ne gjak do ta kem perjete!

[Vullneti:]
Nga dashuria shpirti kur lendohet
Dhembja vetem shtohet!

[Hekurani:]
Ca m'ka ba, mallkuar qofte
Ca m'ka ba, kurre mos kofte!
Pasha t'madhin zot
E kam dashur fort.

[Vullneti:]
Ma i forte se kurre, bahu shoku im
Mos u dorzo, hajt se bohet mire!
Un e di un e di, ke me gjet ma mire.

[Hekurani:]
Se kam lehte, hiq un se kam lehte
Si me harru, ne gjak do ta kem perjete!

Korab Shaqiri - Shoku Im

Unë e desha përtej vdekjes,
Ashtu dëshirova unë
Edhe prapë s’ia fal unë vetes
si s'e desha pak më shumë
Pak më shumë ku shpirti thyhet,
T’i them ndarjes "Prit dhe pak"
Të gënjejmë mallin që s’shuhet,
Kujtimin, ta gënjejmë pak...

REF.:
Shoku im,
mos më thuaj se je atje përtej botëve
ti që m'rrin
që m'rrin peshë e lotëve
Atje ku nis...
Tash atje ku nis edhe një pak tjetër
Prapë s'ja fal dot vetes
Si s’e desha pak më tepër

Unë e desha përtej vdekjes,
Ashtu dëshirova unë
Edhe prapë s’ia fal unë vetes
si s'e desha pak më shumë
Pak më shumë ku shpirti thyhet,
T’i them ndarjes "Prit dhe pak"
Të gënjejmë mallin që s’shuhet,
Kujtimin, ta gënjejmë pak...

REF.:
Shoku im,
mos më thuaj se je atje përtej botëve
ti që m'rrin
që m'rrin peshë e lotëve
Atje ku nis...
Tash atje ku nis edhe një pak tjetër
Prapë s'ja fal dot vetes
Si s’e desha pak më tepër

V-Ag - Shoku Im

Shumë te ri vdekja te mori
nuk e di pse ty te zgjodhi
e doje jetën por jeta te lodhi
krejt papritur kjo te ndodhi
edhe pse pa ty me ty jetooooj
mundohem vetën ta ngushlloooooj
shkove e pafjale zërin ta dëgjoooooj
miku im kurr nuk t`harroooooj

ref:
nuk harroj kur ti me the
ne duart e tua un po vdes
me fjalt e tua unë po jetoj
jeto sot se nashta nesër s`je

yee!
e kqyri qiellin mem dal ti
po veq yjet mu po me dalin
munona mu lut me zo
po edhe zonin po ma nalin
ma ke marr forcën
ma ke marr gjysën e jetës
e di qe nuk je po sun pi përballoj t`vërtetës
kur kaloj rrugës qe bashk e kem kalu
e kthej kryt me pa iluzionet jan me mu
i ni hapat e tu po ne fakt ti nuk je
marr ngushllime prej tjerve e qato po me shtin në dhe
edhe naten po me dëftohesh
e mu ke ngjit per mene
deri sa un te vi te ti
ska me mu heq kjo dhembje
m`thojn je i ri e ki perpara boten
mu shpirti mu pre kur ta pash loken
dita e hareshme e nata po vajton
pe din qe To$$i pa shokun po jeton
e kujtoj sa her per to s`ka drit veq terr
edhe pse pa ty me ty jetoj qdo her

ref:
nuk harroj kur ti me the
ne duart e tua unë po vdes
me fjalt e tua un po jetoj
jeto sot se ndoshta nesër s`je

e shikoj varrin lulet po vyshken
nga dheu i zi trupi te digjet
pa mikun e jetes un po jetoj
veq ne ënderr po e takoj
edhe pse pa ty me ty jetooooooj
mundohem veten ta ngushlloooooj
shkove e pafjale zërin ta dëgjooooj
miku im kurr nuk t'harroj

ref:
nuk harroj kur ti me the
ne duart e tua un po vdes
me fjalt e tua un po jetoj
jeto sot se ndoshta nëser s`jeKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019