A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Vaçe Zela - Me Jep Nje Fjale (Fillim I Veshtire)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

09/02/2014

2014-02-09T12:36:17

Music:

Aleksandër Peci


A nuk me thoni emrin NENE
sa zera zgjon tek biri i saj
Kur i beson ne buze
kur i beson ne fjale
Kete femije qe rend ne udhet e jetes
ne sup si zog e dua une ta mbaj

Se kur i puth syrin e bukur
me ngjan se puth nje qjell ne maj
Nje sup te lire
ne supin e ti une do kerkoj

Ti thuash djellit mirmengjes
dallges se lumtit po te pres
Ti thuash diteve qe do vine
Zemren e tij ka o gjith Shqiperia

Ma jep nje fjale nje fjale me dashuri
me thuaj nje fjale me djell e ngrohtesi
Se fjala behet kenge e kenga behet mal
per dashurine

Me jep nje fjale nje fjale me dashuri
dhe une do te te jap nje djell me ngrohtesi
Se fjala behet kenge e kenga behet mal
per dashurine

Ndaj emri nene dhe emri bir per ne te dy
te rendim bashke si dy lumenj
ne kaltersi..oo kaltersi


Lyrics submited by Alma Bezhani
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019