TEKSTESHQIP

Valbona Spahiu & Argjend Aliu
Veq Një Herë Në Jetë
Lyrics

Malli m'paska mare
Me ty me u taku
Ti nuk e beson
Sa shume m'ke mungu

Nuk di çka me t'thane
Une kam mbet pa fjale
Ndoshta jam ne enderr
Zemra don me m'dale

Ref...
Veç njehere njehere ne jete
Kisha dasht kohen me e kthy
Veç njehere njehere ne jete
Si dikur t'jem bashke me ty

O veç njehere njehere ne jete
Kisha dasht kohen me e kthy
Nese prape t'kisha lendu
M'u verbofshin keta dy sy

Sa veshtire per mu
S'mund t'shikjoj me sy
Sa afer te kam
E nuk jam me ty

Pergjithmone ke mbet
Ke mbet n'zemren tem
Sa kam vujt per ty
E din shpirti jem

Ref...
Veç njehere njehere ne jete
Kisha dasht kohen me e kthy
Veç njehere njehere ne jete
Si dikur t'jem bashke me ty

O veç njehere njehere ne jete
Kisha dasht kohen me e kthy
Nese prape t'kisha lendu
M'u verbofshin keta dy sy

...

Ref...
Veç njehere njehere ne jete
Kisha dasht kohen me e kthy
Veç njehere njehere ne jete
Si dikur t'jem bashke me ty

O veç njehere njehere ne jete
Kisha dasht kohen me e kthy
Nese prape t'kisha lendu
M'u verbofshin keta dy sy
INFO
Kompozimin dhe tekstin e krijoi Besim Bunjaku, teksa për këngën ka punuar si orkestrues Egzon Bajraliu.