Valon Azizi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Miratoc 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
BIOGRAFIA: Valon Azizi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava dhe popullore vajtuese. AUTOBIOGRAFI: Jetoj ne Prishtine dhe rrjedh per nje familje te sinqerte posaqerisht ne familej timi jan te aktivuar ma shum me shkoll te nalta. por me mu ndodhi krejtsisht dryshe ku si femi si mbaj mend une me ishte thell ne shpirtin tim KENGA, dmth muzika ishte ajo qe e ndjesha veten nonstop me te dhe e vlersoja veten si pa muzik ashtu si pa shpirt. E me muzik jam maru per si femi ku dhe jam kon i aktivizuar ne shokll te muzikes si kengtar ne k...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtareMu Duk Vetja Miloner (2016)

I Mbylli Syte, Te Kujtoj Ty


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Qika E Diaspores
Magji
Me Ty Mshkon Dashnija
Po Shkelqen
Yes Yes Krejt Ok
Me Mungon
Thuni Asaj
Patron I Zemres Tënde
S'kam Fat Ne Dashni
Kendojme Per Nuse


Artistë Të Ngjashëm:

Bajram Dobra

Mendi

Mr.Safet

Mergim Gojani (Gimi)

Nexhbedin Gaxherri (Nexhi)

Faton Rugova

Premtimi (Premtim Ibrahimi)

Niman Mushkolaj

Driton Ajeti

Blerim Gashi


Tags: Valon Azizi

Krijo Një Kartolinë